اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

محاکمه اپراتور بیت‌کوین در امریکا

نویسنده:

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اپراتور ارز فاقد مجوز بیت‌کوین، Coin.mx، که ارتباطاتی با حملات سایبری گسترده به غول خدمات مالی، جی‌پی‌مورگان (JPMorgan) دارد، اتهامات خود شامل تقلب بانکی را با حضور در دادگاه فدرال رد کرد. آنتونی مورگیو (Anthony Murgio)، در هک جی‌پی‌مورگان دخالتی نداشته است اما با دو نفر از متهمان سازمان‌دهی هک، ارتباط دارد. نقش مورگیو در Coin.fx او را با محکومیت حبس جدی روبرو می‌کند.

 


مورگیو، 33 ساله اهل تمپای فلوریدا، قبلا استدلال کرده بود که نباید او را به جرم پول‌شویی محاکمه کنند زیرا طبق قانون فدرال، بیت‌کوین سرمایه مالی محسوب نمی‌شود. اما پس از آن که قاضی آلیسون جی. ناتان حکم داد که این دفاع مورد قبول دادگاه نیست، مورگیو اظهار بی‌گناهی کرد. طبق حکم قاضی جی. ناتان، از نظر قانون، بیت‌کوین هم سرمایه مالی محسوب شده و صراحتا پول به شمار می‌رود.

 


Coin.mx بین سال‌های 2013 و 2015 فعال بود. در این مدت، به ادعای دادستان، میلیون‌ها وجه نامشروع با تبادل پول نقد در ازای بیت‌کوین، مورد پول‌شویی قرار گرفت؛ از جمله این وجوه نامشروع می‌توان به باج‌هایی که هکرها گرفتند و پرداخت‌های قمارخانه‌های آنلاین غیرمجاز اشاره کرد. در دادگاه اعلام شد که مورگیو برای مخفی کردن کسب‌وکار خود از دید مقامات، به شدت فعال بوده است؛ از جمله یک مرکز ساختگی به نام «Collectables Club» راه‌اندازی کرد. او با اطلاعات غلط و کدگذاری اشتباه تراکنش‌های کارت‌های اعتباری مشتریان، موسسات مالی را نیز فریب داد. سرانجام، در سال 2015 و در پی تحقیقات مشترک اف‌بی‌آی و سرویس مخفی امریکا، عملیات مذکور لو رفت.

 


در هر حال، نظر دادستان‌ها این است که Coin.mx عملا در مالکیت یک شهروند اسرائیلی به نام گری شالون (Gery Shalon) قرار داشته که اخیرا به همراه دو نفر دیگر، به اتهام نقش‌آفرینی در حملات سایبری 2014 علیه جی‌پی‌مورگان، در حال محاکمه در امریکاست. حمله سایبری به جی‌پی‌مورگان به بزرگ‌ترین سرقت داده از یک موسسه مالی امریکایی منجر شد و طی آن، اطلاعات حدود 83 میلیون مشتری به سرقت رفت.

 


اتهام گروه شالون این است که با راه‌اندازی یک گروه جنایی، علاوه بر هک، اقدام به جعل اوراق بهادار و راه‌اندازی کازینوهای آنلاین غیرمجاز کرده و میلیون‌ها دلار را از طریق حداقل 75 شرکت شل مورد پول‌شویی قرار داده است. شرکت شل، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که به عنوان ابزاری برای مانورهای مالی متعدد به کار گرفته می‌شوند یا برای استفاده بعدی رزرو می‌شوند. هر چند که مورگیو متهم به دخالت مستقیم در سرقت داده‌های جی‌پی‌مورگان نیست اما یکی از همکاران شالون به نام جاشوا آرون که به همراه وی در دادگاه در حال محاکمه است، از دوستان دانشگاهی قدیمی مورگیوست. در صورت گناهکار شناخته شدن مورگیو در دادگاهی که 27 ژانویه 2017 برگزار می‌شود، وی به حبس تا 30 سال محکوم خواهد شد. علاوه بر مورگیو، پنج نفر دیگر هم در ارتباط با پرونده Coin.mx متهم شناخته شده‌اند که یکی از آنها پدر مورگیوست. محاکمه دو تن از آنان در تاریخ ششم فوریه 2017 برگزار خواهد شد.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)