اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

قطع یک‌طرفه سیم‌کارت‌های بی‌هویت

نویسنده:

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ سخنگوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات جهانگیر اسدی، با اشاره به مهلتی که به مشترکان سیم‌کارت‌های بدون هویت و دارای نقص اطلاعات داده شد تا برای رفع مشکل ثبت هویتشان اقدام کنند، اظهار داشت: براساس مصوبه تنظیم مقررات و الزام شورای عالی فضای مجازی، این مشترکان تا اول دی‌ماه فرصت داشتند که نسبت به رفع مغایرت پرونده مالکیت سیم‌کارت‌های خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: براساس تصمیم مجدد ، باردیگر مهلت مجددی به این مشترکان داده شد و مقرر شد از نهم دی‌ماه قطع یک‌طرفه سیم‌کارت‌ها آغاز شود.

اسدی با اشاره به اینکه حدود ۵ میلیون سیم‌کارت دارای نقص اطلاعات پرونده است افزود: باوجودی که اپراتورهای همراه اول و ایرانسل به ترتیب با ارسال ۲۰ میلیون و ۱۰ میلیون پیامک اطلاع‌رسانی به این مشترکان، نسبت به قطع ارتباط این سیم‌کارت‌ها اطلاع‌رسانی کرده‌اند، قطع یک‌طرفه این سیم‌کارت‌ها از امروز آغازشده است.

سخنگوی رگولاتوری گفت: باوجود حجم سیم‌کارت‌های دارای نقص اطلاعات، روزانه تعدادی سیم‌کارت از سوی هر یک از اپراتورهای موبایل به‌صورت یک‌طرفه قطع ارتباط می‌شود تا مالکان این سیم‌کارت‌ها برای تکمیل پرونده خود اقدام کنند.

وی تأکید کرد: در فاصله اعلام‌شده برای تکمیل مشخصات مالکیت این سیم‌کارت‌ها، بسیاری از مشترکان برای رفع مشکل مراجعه کرده‌اند و امید می‌رود با اطلاع‌رسانی‌های بیشتر و قطع یک‌طرفه سیم‌کارت‌ها، سایر مشترکان نیز برای رفع مغایرت هویتشان اقدام کنند.

اسدی با اشاره به اینکه این اقدام در راستای طرح ساماندهی سیم‌کارت‌های بدون هویت و دارای نقص اطلاعات مالکیت که از ۲ سال پیش آغازشده، اجرایی می‌شود، تصریح کرد: بسیاری از این سیم‌کارت‌ها بدون هویت نیستند و تنها دارای نقص اطلاعات هستند.

وی در مورد زمان قطع دوطرفه ارتباط این مشترکان تأکید کرد: در مورد زمان قطع ارتباط کامل این سیم‌کارت‌ها، هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است و به‌زودی در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود.

سخنگوی رگولاتوری درباره امکان تخلیه و مصادره خطوطی که به‌صورت کامل قطع ارتباط می‌شوند نیز گفت: فعلاً در این مرحله تلاش بر این است که مشترکان نسبت به رفع مغایرت پرونده‌هایشان اقدام کنند. اما به هر ترتیب، ضوابط مربوط به تخلیه و مصادره خطوط تلفن همراه مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باید باشد.

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)