قدمی دیگر به سمت ماتریکس
0 نظر ۱۰:۱۷ - ۳ اسفند ۱۳۹۴
قدمی دیگر به سمت ماتریکس

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در جریان رونمایی از تلفن‌های هوشمند جدید شرکت سامسونگ در نمایشگاه جهانی تلفن همراه (MWC 2016)، مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس‌بوک، بدون اعلام برنامه‌ی قبلی، روی صحنه آمد و در مورد واقعیت مجازی صحبت کرد.
مارک زاکربرگ در این رویداد گفت: «واقعیت مجازی، پلتفرمی است که در آینده مردم به کمک آن تجربه‌ی موردنظر خود در هر زمینه‌ای را به دست می‌آورند؛ اما بیشتر کاربرد آن تا این لحظه نمایش بازی‌های ویدئویی بوده است.»
زاکربرگ از حضار خواست تا تصور کنند در دنیای مجازی، در کنار آتش نشسته‌اند و در حال گفتگو و انجام کارهای موردعلاقه با دوستان خود هستند.
زاکربرگ ادامه ادامه داد: «این دلیلی است که فیس‌بوک، سرمایه‌گذاری فراوانی در واقعیت مجازی می‌کند؛ زیرا به کمک آن می‌توان تجربه‌ی اجتماعی جدیدی برای کاربران رقم زد. واقعیت مجازی، تبدیل به پلتفرمی برای نسل جدید شبکه‌های اجتماعی خواهد شد و این دلیل همکاری ما با سامسونگ است.»
مدیرعامل فیس‌بوک گفت: «سامسونگ تنها شرکتی است که می‌تواند نمایشگری با مقیاس موردنیاز و از نوع ا. ال. ای.دی برای واقعیت مجازی تولید کند. در حال حاضر بیش از 1 میلیون ساعت ویدئو در واقعیت مجازی دیده شد.»
وی با بیان این موضوع که فیس‌بوک در حال کار برای نمایش ویدئوهای 360 درجه است، گفت: «ما می‌خواهیم بهترین بستر نمایش ویدئوهای 360 درجه را ایجاد کنیم. این نوع ویدئوها به کاربر احساس بودن در موقعیت را می‌دهند و روزبه‌روز به طرفدارهای آن افزوده می‌شود. در حال حاضر بیش از 1 میلیون نفر در روز به تماشای این ویدئوها می‌پردازند و روزانه 20 هزار ویدئوی 360 درجه در این پلتفرم بارگذاری می‌شود.»
زاکربرگ بیان کرد: «فیس‌بوک تیم تحقیقاتی مشترکی با سامسونگ تشکیل داده است تا پیام‌رسان‌های اجتماعی مخصوص واقعیت مجازی تولید کند. برای سرعت بخشیدن به این پروژه تعدادی از مهندسین بخش‌های دیگر به این گروه تحقیقاتی منتقل شدند.»
وی در اواخر رویداد سامسونگ گفت: «در هفته‌ی آینده، فناوری جدیدی با نام جریان پویا (dynamic Streaming) برای هدست واقعیت مجازی سامسونگ عرضه می‌شود. این برنامه ویدئوها را با کیفیت بالا برای کسانی که تماشا می‌کنند، ارسال می‌کند و برای مناطق دیگر ویدئو با کیفیت پایین ارسال می‌شود. این کار به منظور بهبود کیفیت و کاهش پهنای باند موردنیاز برای انتقال ویدئوها انجام می‌شود.»

نمونه‌ای خیالی از واقعیت مجازی که دوستان دور هم جمع شده و کارهای مورد علاقه‌ی خود را انجام می‌دهند.

 

نظرات (0)