قابلیت‌های جدید VMware
0 نظر ۰۱:۳۸ - ۹ شهریور ۱۳۹۲
موسسه سایبربان:در آستانه‌ی کنفرانس سالانه‌ی VMware که هفته جاری برگزار می‌شود قرار است از قابلیت‌های جدیدی پرده‌برداری گردد.
VMware طی سال‌های اخیر پیوسته در تلاش بوده تا با گسترش قابلیت‌های محصول خود، فرآیند مجازی‌سازی همه‌ی  عملیات‌های مختلف را در کارگزارها فراهم کند که این مهم از طریق ساختاری به نام SDDC میسر خواهد بود. استفاده از SDDC به شرکت‌ها کمک می‌کند تا همه‌ی زیربنای خود را مجازی‌سازی نمایند. این امر به مدیران مرکز داده امکان می‌دهد تا امور مختلف را به صورت نظری خودکارسازی نمایند.
کنفرانس امسال حول محور SDDC تشکیل شده و قرار است در آن محصولات و پروتکل‌هایی بررسی شوند که SDDC را به یک محصول کامل بدل می‌کند.
 
پیتر وِی1 مدیر ارشد بازاریابی VMware می‌گوید:‌ «کاربران با مفهوم SDDC آشنا شده‌اند و به همین دلیل امسال قرار است تا با هم در مورد راه‌های تبدیل این مفهوم به یک واقعیت را بررسی کنیم.» به گفته‌ی وی ۷۷ درصد مشتریان VMware برآنند که راهبرد‌های مجازی‌سازی خود را در زمینه‌های شبکه و فضای ذخیره‌سازی هم گسترش دهند. از همین رو این شرکت قصد دارد تا در کنفرانس امسال از قابلیت‌های جدیدی در این بخش‌ها پرده‌برداری کند.
شاید جذاب‌ترین بخش کنفرانس امسال هم همین قابلیت مجازی‌سازی شبکه باشد. VMware محصولات جدیدی را در ارتباط با سکوی شبیه‌سازی شبکه‌ی خود یعنی NSX معرفی خواهد کرد. شرکت VMware در همین راستا در سال ۲۰۱۲ نسبت به خرید شرکت Nicira اقدام کرده بود؛ حال با استفاده از فناوری‌های این شرکت، NSX می‌تواند لایه‌های شبکه‌ی مدل ارتباطی 2OSI را شبیه‌سازی نماید.
NSX به مدیران اجازه می‌دهد تا امور بسیاری را در زمینه‌ی تنظیمات شبکه اجرا و یا خودکارسازی کنند که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به آماده‌سازی سوئیچ‌ها، مسیریاب‌های شبکه، متعادل‌کننده‌های بار، و شبکه‌های خصوصی مجازی اشاره کرد.
به گفته‌ی پیتر وِی NSX به مدیران اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به آشنایی با پروتکل‌های مخصوص هر سازنده‌ی سخت‌افزار، اموری مانند تعریف یک 3VLAN جدید را اسکریپت کنند.
این شرکت همچنین قصد دارد تا تخصص خود در زمینه‌ی مجازی‌سازی را در فضاهای ذخیره‌سازی هم به‌کار گیرد. در کنفرانس امسال محصول جدید این شرکت تحت عنوان 4VSAN هم رونمایی خواهد شد. با استفاده از این محصول، یک مدیر می‌تواند دیسک‌های حافظه‌ی DAS5 را در کارگزارهای مختلف انتقال دهد تا یک SAN مجازی ایجاد شود.
همچنین در بخش پردازشی هم در کنفرانس امسال شاهد به‌روز‌رسانی vSphere برای مدیریت ماشین‌های مجازی خواهیم بود. این به‌روز‌رسانی سبب می‌شود تا در یک لحظه حجم کاری بیشتری مدیریت شود. این نسخه همچنین اجازه می‌دهد تا دیسک‌های مجازی با ظرفیت ۶۴ ترابایت هم مورد استفاده قرار گیرند که این میزان دو برابر مقدار فعلی است.
قابلیت‌های جدید VMware محدود به این موارد نیست و در کنفرانس امسال خبرهای بیشتری در این زمینه خواهیم شنی
نظرات (0)