عقب‌ماندگی سایبری آمریکا از دید ترامپ
0 نظر ۱۱:۲۱ - ۸ فروردین ۱۳۹۵
عقب‌ماندگی سایبری آمریکا از دید ترامپ

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ به‌تازگی دونالد ترامپ، در مصاحبه‌ای با نیویورک‌تایمز اعلام کرد آمریکا در حوزه‌ی سایبری، مهجور مانده است. در این مصاحبه از وی درباره‌ی استفاده یا عدم استفاده از سلاح‌های سایبری در صورت به ریاست رسیدن او، سؤال شد. ترامپ در پاسخ گفت: «ما حقیقتاً در زمینه‌ی حفاظت کشورمان به‌خوبی عمل نکرده‌ایم.»
در این مصاحبه، وی با بیان اینکه این کشور در حوزه‌ی ساخت‌وساز قوی عمل کرده است افزود آمریکا هنوز نمی‌داند چه کسی در فضای سایبر، در حال چه‌کاری است. ترامپ اظهار داشت: «ما نمی‌دانیم، چه کسی قدرت را به دست آورده است. چه کسی دارای توانایی است. عده‌ای می‌گویند چین و عده‌ای دیگر می‌گویند روسیه. سایبر، باید در فرآیند فکری ما باشد. شما می‌توانید در سایبر، وقت صرف کنید و عملکرد کشورها را با قدرت سایبری، از کار بیندازید. من گمان نمی‌کنم همانند کشورهای دیگر، پیشرفته باشیم.»
این نامزد ریاست جمهوری آمریکا، خاطرنشان ساخت این کشور در حال پیشرفت در سایبر است اما روند سایر کشورها، بسیار سریع‌تر است. همچنین وی ادوارد اسنودن را به دلیل ایجاد مشکلات، عنصری وحشتناک دانست. شایان‌ذکر است برخی گزارش‌ها حکایت از این نکته دارند که ترامپ به جاسوسی از هم‌پیمانان آمریکا مانند اسراییل و آلمان تمایل دارد.

 

نظرات (0)