اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ محققان امنیتی شرکت آمریکایی پالو آلتو، به‌تازگی مدعی آغاز به کار موج دوم بدافزار شمعون 2 شدند. پیش‌ازاین، در نوامبر سال 2015 میلادی، برخی شرکت‌های امنیتی از آغاز به کار موج اول بدافزار شمعون 2 خبر دادند و ایران را به‌عنوان متهم اصلی این حمله، معرفی کردند. بر این اساس، این بدافزار، یک حمله چندمرحله‌ای را برای آسیب زدن به اهدافی در عربستان، تدارک دیده است.
مقامات دولتی در آمریکا نیز، به طرفداری از سعودی‌ها در این زمینه پرداخته‌اند. پیش‌ازاین، در سال 2012، عربستان سعودی با همراهی شرکای غربی خودش، ایران را متهم به حمله سازمان‌دهی شده به شرکت نفت عربستان، آرامکو، با استفاده از نسخه ابتدایی شمعون کردند. البته به اذعان منتشرکنندگان گزارش مذکور، هیچ مدرک مستدلی برای اثبات این اتهام و ادعا وجود ندارد و تنها بر اساس شواهدی که در مورد شمعون 1 وجود دارد و البته آن‌ها نیز هیچ‌گاه ثابت نشدند، این اتهام متوجه جمهوری اسلامی گردید.
به ادعای برخی از کارشناسان، حتی ممکن است منبع کدهای نرم‌افزاری این بدافزار، توسط گروه‌ها یا سازمان‌های خاصی خریداری‌ شده باشد و برای حمله به عربستان، مورد استفاده قرار گرفته باشد.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)