آبان ۰۶
دبیر خبر | ۵ فروردین ۱۳۹۴

طرح جدید انگلیس برای جذب افراد در فضای سایبری

وزیر دفتر کابینه انگلیس فرانسیس‌ماد (Francis Maude) در روز سه‌شنبه (24 مارس) اظهار داشت که دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویانی که دوره‌هایی مرتبط با امنیت سایبر بگذرانند، بودجه در نظر گرفته است.
دانشجویانی که به مدت یک سال در دوره‌‌های علوم فناوری، مهندسی و ریاضی تحصیل کنند و یا دانشجویانی که در طول سال با دولت این کشور و شرکت‌های امنیت سایبری همکاری دارند، مبلغ 4000 یورو از طرف دانشگاه دریافت می‌کنند.
از طرفی در این طرح، دانشجویان انگلیس باید حداقل به مدت سه سال برای دولت این کشور کار کنند تا حمایت مالی این دولت برای آنان قطع نشود.
فرانسیس‌ماد بعد از دیدن برنامه تالپیوت رژیم صهیونیستی (Israel’s Talpiot programme) در ماه نوامبر بیان کرد که این طرح بر روی این برنامه رژیم صهیونیستی تمرکز می‌کند و موجب پیشرفت این رژیم در حوزه امنیت سایبر می‌شود. تالپیوت برنامه آموزشی نیروهای دفاعی رژیم صهیونیستی است.
ماد اظهار داشت که این طرح جدید برای پیشرفت استعدادها در فضای امنیت سایبر یک عامل حیاتی است.
وی افزود: "ابتدا ما طرح سایبری اول (Cyber First) را با دانش‌آموزان رهبری می‌کنیم. طرح سایبری اول، مجموعه مهارت‌ها و طرح‌های در حال رشد فضای سایبری است. این طرح شامل دوره‌های کارآموزی و معرفی فضای سایبری به دوره‌های ان‌سی‌اس (NCS: National Citizen Service) می‌شود. دوره‌های ان‌سی‌اس مجموعه دوره‌هایی در فضای امنیت سایبر برای افراد 16 تا 19 سال است."
گزارشی از دولت انگلیس نشان می‌دهد که 81 درصد از کسب‌وکارهای بزرگ و 60 درصد از کسب‌وکارهای کوچک از عدم وجود امنیت لازم در سال گذشته رنج می‌بردند.
حملات سایبری به شرکت‌ها و دولت‌ها در سراسر دنیا نشان می‌دهد که فضای سایبری یکی از چهار تهدید سطح اول امنیت ملی به شمار می‌آید.

 

منبع:
موضوع:

نظرات