اخبار کوتاه سایبری
کیفیت اینترنت مخابرات تا پایان سال در سراسر کشور متحول می‌شود.
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
رئیس سازمان پدافند غیرعامل عضو ۶ شورای عالی شد
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

شکایت از روترها و دوربین‌های ناامن دی‌لینک

نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دی‌لینک D-Link به دلیل قادر نبودن به حمایت از مشتریان خود در برابر حملات هکری و آسیب‌پذیری روتر و دوربین‌های اینترنت اشیاء اش توسط FTC به دادگاه کشانده شد.

در شکوائیه کمیسیون تجارت فدرال آمده است صدها هزار مشتری روتر های دی‌لینک و دوربین‌های حوزه اینترنت اشیاء ساخت دی‌لینک به دلیل امنیت پایین دچار حملات متعدد هکری شده و این کمپانی نتوانسته است جلوی این رخنه‌ها و حملات را بگیرد.
روز 5 ژانویه شکایت‌نامه رسمی به دادگاه منطقه‌ای سان‌فرانسیسکو ارائه کرد و در آن یادآور شد دوربین‌های موسوم به IP Camera که برای اینترنت اشیاء ساخته‌شده، بدون امن سازی و رعایت اصول امنیت اطلاعات راهی بازار شده‌اند و حملات گسترده هکری در سال گذشته که باعث شد تا بخشی از اینترنت آمریکا و آن‌سوی آتلانتیک خاموش شود، این محصولات و روترهای حاوی حفره دی‌لینک بوده است که ضرر بزرگی را به کمپانی‌های حوزه اینترنت زد.
هکرها با حفره‌های موجود در روترهای دی‌لینک بدافزاری را روی آن پیاده‌سازی کردند و از راه دور ضمن حمله به قلب اینترنت، کشورهای دو سوی اقیانوس را دچار مشکل کردند.
جالب اینجاست که هکرها بادانش پایین و به دلیل آسیب‌پذیری فراوان محصولات دی‌لینک توانستند این حمله گسترده را با موفقیت انجام دهند.

نظرات (0)