اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ دی‌لینک D-Link به دلیل قادر نبودن به حمایت از مشتریان خود در برابر حملات هکری و آسیب‌پذیری روتر و دوربین‌های اینترنت اشیاء اش توسط FTC به دادگاه کشانده شد.

در شکوائیه کمیسیون تجارت فدرال آمده است صدها هزار مشتری روتر های دی‌لینک و دوربین‌های حوزه اینترنت اشیاء ساخت دی‌لینک به دلیل امنیت پایین دچار حملات متعدد هکری شده و این کمپانی نتوانسته است جلوی این رخنه‌ها و حملات را بگیرد.
روز 5 ژانویه شکایت‌نامه رسمی به دادگاه منطقه‌ای سان‌فرانسیسکو ارائه کرد و در آن یادآور شد دوربین‌های موسوم به IP Camera که برای اینترنت اشیاء ساخته‌شده، بدون امن سازی و رعایت اصول امنیت اطلاعات راهی بازار شده‌اند و حملات گسترده هکری در سال گذشته که باعث شد تا بخشی از اینترنت آمریکا و آن‌سوی آتلانتیک خاموش شود، این محصولات و روترهای حاوی حفره دی‌لینک بوده است که ضرر بزرگی را به کمپانی‌های حوزه اینترنت زد.
هکرها با حفره‌های موجود در روترهای دی‌لینک بدافزاری را روی آن پیاده‌سازی کردند و از راه دور ضمن حمله به قلب اینترنت، کشورهای دو سوی اقیانوس را دچار مشکل کردند.
جالب اینجاست که هکرها بادانش پایین و به دلیل آسیب‌پذیری فراوان محصولات دی‌لینک توانستند این حمله گسترده را با موفقیت انجام دهند.

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)