اخبار کوتاه سایبری
کیفیت اینترنت مخابرات تا پایان سال در سراسر کشور متحول می‌شود.
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
رئیس سازمان پدافند غیرعامل عضو ۶ شورای عالی شد
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

سرقت اطلاعات کارکنان دانشگاه میشیگان

نویسنده:

 به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان، حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان دانشگاه میشیگان آمریکا در دام یک حمله فیشینگ افتاده و اطلاعات حساس خود را از دست دادند. این خبر در اطلاعیه‌ای از جانب بخش ایمنی و امنیت عمومی دانشگاه میشیگان منتشر شده است. ایمیلی جعلی توسط کلاه‌برداران به کارکنان دانشگاه میشیگان ارسال شد که این ایمیل‌ حاوی یک لینک بود. در این لینک‌ یک فرم غیررسمی و جعلی از جانب گوگل قرار داشت. در این فرم اطلاعاتی نظیر نام، تاریخ تولد و همچنین رمز عبور بخش کاربری در دانشگاه میشیگان از کاربران خواسته شده بود.
این ایمیل با عنوان «تائید اطلاعات خدمات مالی داخلی» برای کاربران ارسال شده بود و از کاربران می‌خواست تا نسبت به تائید اطلاعات شخصی خود اقدام کنند. این فرم داخلی گوگل، یک فرم جعلی بوده و اطلاعات کاربران را در اختیار مجرمان قرار می‌داد.
البته این اولین بار نیست که کارکنان دانشگاه میشیگان مورد حمله هکرها قرارگرفته‌اند و پیش از این نیز صفحه کاربری اعضای این دانشگاه در شبکه اجتماعی فیس بوک، هک شده بود.
کارشناسان امنیتی اعلام کردند که اقدامات لازم را در زمینه حذف فرم جعلی گوگل انجام داده‌اند. همچنین این کارشناسان از کاربران خواسته‌اند تا ایمیل‌های ناشناس را باز نکنند. در گذشته نیز هکرها در یک حمله هکری موفق شده بودند اطلاعات کاربری ۱۴۳۱ کارمند این دانشگاه را به سرقت برده و در فضای اینترنت پخش کنند. لازم به ذکر است که حملات به دانشگاه‌ها در آمریکا به صورت زنجیره‌ای در آمده است. پیش از این نیز دانشگاه‌هایی نظیر شیکاگو یا ویرجینیا توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته بودند.

 

نظرات (0)