اخبار کوتاه سایبری
کیفیت اینترنت مخابرات تا پایان سال در سراسر کشور متحول می‌شود.
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
رئیس سازمان پدافند غیرعامل عضو ۶ شورای عالی شد
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

ساخت پهپاد دوزیست

نویسنده:

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ 

محققان آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز موفق به ساخت پهپادی شده‌اند که می‌تواند ماه‌ها زیرآب باقی بماند و بعد از دریافت فرمان پرواز، به طور مستقیم از زیر آب به آسمان پرواز کند.

این پهپاد که CRACUNS نام گرفته با استفاده از چاپگرهای سه بعدی قابل ساخته شدن است. پهپاد مذکور می‌تواند حتی تا 300 متر زیر سطح آب باقی بماند و هیچ آسیبی به آن وارد نخواهد شد. علت این امر استفاده از موارد کامپوزیتی ضدآب است که در برابر فشار و نفوذ آب به خوبی مقاوم هستند.

علاوه بر این اجزای حساس و برقی این پهپادها به خوبی آب‌بندی ‌شده‌اند تا بتوانند در برابر فشار و نفوذ آب مقاومت کنند. پهپاد مذکور را حتی می‌توان در آب‌های شور نیز قرار داد و از بابت آسیب ندیدن آن مطمئن بود.

در جریان آزمایش‌های صورت گرفته این پهپاد به مدت دو ماه در آب‌شور دریا قرار گرفت و پس از آن توانست با موفقیت به هوا پرواز کند.

پهپاد CRACUNS فاقد هرگونه بخش فلزی است و لذا احتمال خوردگی و آسیب دیدن آن در زیر آب به صفر می‌رسد. وزن سبک این پهپاد و دیگر امکانات آن استفاده نظامی و تحقیقاتی از آن برای دولت‌ها، شرکت‌های خصوصی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی آسان می‌کند.

نظرات (0)