اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:


به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ مدیر اف‌بی‌آی در اظهاراتی گفت: روسیه کمپین‌های سیاسی حزب جمهوری‌خواه و دامنه‌های ایمیل قدیمی کمیته ملی جمهوری‌خواه را هک کرده است.

جیمز کومی مدیر اف‌بی‌آی در سخنانی در جمع نمایندگان آمریکایی تأکید کرد: روسیه اطلاعات مربوط به کمپین‌های حزب جمهوری‌خواه و دامنه‌های ایمیل قدیمی کمیته ملی این حزب را هک کرده ولی شواهدی وجود ندارد که مسکو توانسته باشد به کمپین دونالد ترامپ نفوذ کرده و اطلاعات آن را هک کند.

وی در ادامه افزود: روسیه اطلاعات به‌دست‌آمده از کمپین‌های حزب جمهوری‌خواه یا ایمیل کمیته ملی این حزب را منتشر نکرده است.
اظهارات جیمز کومی می‌تواند موجب تقویت دیدگاه واشنگتن درباره کمک روسیه به پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از طریق بی‌اعتبار کردن کلینتون، شود.
نهادهای اطلاعاتی آمریکا روز جمعه در گزارشی اعلام کرده‌اند که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه به‌طور مستقیم دستور انجام تلاش‌هایی را برای کمک به کمپین ترامپ و بی‌اعتبار کردن کلینتون در رقابت‌های انتخاباتی 2016 صادر کرده است.
کومی نیز در ادامه اظهار داشت: هیچ سند و مدرکی از هک شدن کمپین انتخاباتی ترامپ یا ایمیل فعلی کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه وجود ندارد. البته وی به این مسئله اشاره نکرده است که آیا روسیه برای هک کردن کمپین ترامپ نیز تلاشی داشته است یا نه.
درحالی‌که ترامپ بارها سعی کرده است تا ادعاهای مربوط به کمک روسیه برای پیروزی در انتخابات را رد کند ولی رینس پریبوس رئیس کارکنان کاخ سفید در دولت ترامپ و رئیس سابق کمیته ملی حزب جمهوری‌خواه در سخنانی تأکید کرد: ترامپ گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا در خصوص دخالت روسیه در حملات سایبری باهدف اختلال در انتخابات ریاست جمهوری را پذیرفته و ممکن است اقداماتی را در واکنش به این مسئله انجام دهد.

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)