اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

دومین حمله سایبری به صنعت برق اوکراین

0 نظر
۱۱:۰۷ - ۱ دی ۱۳۹۵

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یکی از تأمین‌کنندگان برق اوکراینی در خبری مدعی شد که احتمالاً یک حمله سایبری، باعث بروز خاموشی در بخش شمالی اوکراین شده است. این خاموشی جدید در تاریخ 17 دسامبر و در ساعت 23.53 دقیقه رخ داد و مناطق حوالی کیف، پایتخت اوکراین را در بر گرفت.
البته سخنگوی شرکت برق اوکراینی که این خبر را منتشر کرد، از احتمال حمله سایبری سخن گفت و تأکید کرد که به‌عنوان یکی از احتمالات جدی بروز خاموشی، حملات سایبری نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت. این خاموشی، به مدت 75 دقیقه طول کشید و کارکنان توانستند با خارج کردن سامانه‌ها از حالت اتوماتیک و تغییر وضعیت به حالت دستی، روشنایی را مجدداً برقرار کنند.
هنوز هیچ فرد یا گروه دولتی یا خصوصی به عنوان عامل یا عاملان احتمالی این حمله معرفی نشده‌اند اما از آنجا در حمله مشابه سال گذشته، روسیه به عنوان متهم اصلی معرفی شده بود، این احتمال وجود دارد که دستگاه‌های امنیتی اوکراینی، مجدداً روسیه را متهم به انجام یک حمله سایبری به شبکه برق اوکراین کنند.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).