اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

دومین حمله در ماه به وودافون انگلستان

نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ این دومین حمله سایبری به وودافون، طی ماه اخیر است. سخنگوی شرکت وودافون در این رابطه گفت: «هکرها موفق شده‌اند به بانک اطلاعاتی قربانیان دسترسی پیدا کنند و شماره‌های همراه و سایر اطلاعات موجود در بانک‌های اطلاعاتی آن‌ها را به سرقت ببرند.» وی در ادامه توضیح داد هکرها موفق شده‌اند از یک منبع ناشناس، نام‌های کاربری و رمزهای عبور را به دست آورده و پس‌ازآن اقدام به سرقت اطلاعات کنند.
بر اساس اطلاعات اعلام شده از جانب مسئولان امنیتی این شرکت، تنها تعداد اندکی از کسانی که در این حمله دچار خسارت شده‌اند، سوءاستفاده از اطلاعات مسروقه خود را گزارش داده و باقی قربانیان تاکنون دراین‌باره گزارشی را ارائه نکرده‌اند. در این حمله هیچ‌گونه سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری گزارش نشده است، اما موضوعی که کارشناسان امنیتی را نگران کرده است، احتمال انجام حملات فیشینگ، با استفاده از اطلاعات مسروقه در آینده است.
شرکت‌های انگلیسی طی ماه‌های اخیر، حملات سایبری گوناگونی را تجربه کرده‌اند. حملاتی که بعضاً خسارت‌های فراوانی را برای آن‌ها به همراه داشته است. کارشناسان امنیتی، ضمن هشدار در رابطه با رعایت اصول و موازین امنیتی به شرکت‌های انگلیسی، عدم توجه کارمندان برخی این شرکت‌ها به این اصول را، از علل اصلی قربانی شدن شرکت‌های مذکور توسط هکرها عنوان می‌کنند.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)