اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

دفاع سایبری از هواپیماها؛ نگرانی جدید آمریکا

نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ یکی از سناتورهای آمریکا به نام اد مارکی (Ed Markey)(سناتور ایالت ماساچوست)، با ارسال نامه‌هایی به چندین شرکت هواپیمایی و سازندگان هواپیما از جمله بوئینگ و ایرباس، خواستار تشریح جزییات دفاع سایبری هواپیماها در برابر هکرها شد.
وی در هر نامه از مسئولان ذی‌ربط خواست، الزامات امنیتی را که برای حفاظت از هواپیما دارند، توضیح دهند. به‌علاوه این سناتور خواستار ارائه‌ی جزییاتی در مورد تست‌های امنیت سایبری و حملات سایبری به این شرکت‌ها، طی 5 سال اخیر شد.
اد مارکی گفت: «همان‌طور که فناوری در حال پیشرفت است، ما باید مسئولان صنایع هواپیماسازی خود را نسبت به امنیت سایبر و حملات سایبری به هواپیماها هوشیار کنیم.» وی از خطر تهدیدات سایبری برای امنیت و اقتصاد جامعه اظهار نگرانی کرد. شایان‌ذکر است وی نامه‌هایی مشابه را نیز در سال گذشته به سازندگان اتومبیل فرستاد.
آمریکا ادعا دارد، صنعت هواپیماسازی این کشور، مورد حمله‌ی مجرمان و جاسوسان سایبری قرار گرفته است. همچنین هکرها با نفوذ به سامانه‌ی کنترل ترافیک هوای آمریکا، در آن اختلال ایجاد کرده‌اند. استفاده از وای‌فای در هواپیما، یکی از خطرها است؛ هکرها از طریق استفاده از اینترنت در هواپیما، می‌توانند به سامانه‌های امنیتی آن نفوذ کنند یا کنترل قسمت مدیریت رایانه را در اختیار بگیرند.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)