اخبار کوتاه سایبری
کیفیت اینترنت مخابرات تا پایان سال در سراسر کشور متحول می‌شود.
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
رئیس سازمان پدافند غیرعامل عضو ۶ شورای عالی شد
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

درخواست شفافیت عملکرد ستاد ارتباطات انگلیس

نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ این نماینده محافظه‌کار در جریان نشست مشترک کمیته منتخب مجلس عوام این کشور گفت: «باید در مورد نحوه جمع‌آوری انبوه داده‌های مردم بی‌گناه انگلیس شفافیت بیشتری وجود داشته باشد.»
جمع‌آوری فله‌ای داده‌های شخصی میلیون‌ها کاربر اینترنت در انگلیس توسط ستاد ارتباطات این کشور اولین بار اوایل سال 2015 با انتشار گزارشی توسط مجلس عوام انگلیس رسماً افشا شد. این گزارش که توسط کمیته امنیت و اطلاعات مجلس عوام تهیه شده بود حریم شخصی و امنیت: چارچوب قانونی مدرن و مسئولیت‌پذیر نام داشت. البته حدود دو سال قبل ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا هم اسناد و اطلاعاتی را در این زمینه افشا کرده بود.
بر اساس محتوای این گزارش نظارت کمی بر عملکرد ستاد ارتباطات دولت انگلیس اعمال می‌شود و این سازمان جاسوسی طی سال‌های متمادی بدون هیچ محدودیتی کل اطلاعات و داده‌های شخصی کاربران اینترنت را جمع‌آوری و ذخیره‌سازی کرده است.
این اطلاعات شامل سوابق پزشکی، سفر، اطلاعات مالی و بیومتریک شهروندان انگلیسی است که هیچ‌یک سابقه جنایی و کیفری ندارند و تحت تعقیب نیز نیستند. در بخش دیگری از این گزارش به جمع‌آوری اطلاعات کارت‌های اعتباری، سوابق عضویت در نهادها و سازمان‌های مختلف و ... هم اشاره شده است.
دیوید دیویس با توجه به حجم گسترده و بی‌ضابطه جاسوسی‌های دولت انگلیس از مردم عادی بر ضرورت نظارت بر این اقدامات تأکید کرده و این رویکرد که مشابه رویکرد دولت آمریکاست را غیرمنطقی دانسته است.

 

نظرات (0)