اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

حمله سایبری مجدد به صنایع زیرساختی اوکراین

0 نظر
۱۱:۵۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ منابع اوکراینی از حمله مجدد هکرهای روسی به صنایع زیرساختی خود خبر دادند. اوکراینی‌ها مدعی شده‌اند که بدافزار مورداستفاده در این حمله پیچیده سایبری، فرآیندهای صنعتی را موردتهاجم قرار داده و جدیدترین نوع از حمله دولتی علیه دولت دیگر محسوب می‌شود. این حمله که دومین حمله سایبری در سال جاری، علیه صنایع برق اوکراین محسوب می‌شود، علاوه بر بخش برق، صنایع مالی و برخی شرکت‌های تحقیقاتی را نیز در این کشور، مورد تهاجم قرار داده است. البته هنوز نوع حمله و میزان خسارت وارده به صنایع هدف قرار گرفته، مشخص نیست.
یکی از مسئولین عالی‌رتبه سرویس امنیتی اوکراین، در نشست خبری در این مورد، مدعی شد که این اتفاق، توسط سرویس امنیتی روسیه انجام شده است و در این زمینه، شرکت‌های خصوصی نرم‌افزاری و هکرهای مجرم روسی نیز به دولت کمک کرده‌اند. همچنین بر اساس ادعای مقامات اوکراینی، سازندگان این بدافزار، ظاهراً همان‌هایی هستند که پیش‌تر بدافزار بلک انرژی را طراحی کرده بودند.
این خبر، تاکنون هیچ واکنشی از سوی مقامات روسیه نداشته است. البته روسیه و مقامات ارشد این کشور، تاکنون بارها مشارکت در هرگونه حمله سایبری علیه اهدافی در اوکراین را انکار کرده و مدعی هستند که این اتهامات، بازی رسانه‌ای غربی‌ها علیه کرملین است.
در صورت اثبات اتهام اوکراین به روس‌ها، این موضوع می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت طرح همکاری بین‌المللی آمریکا برای مقابله با تهدیدات جنگ‌های سایبری روسیه باشد. پترو پروشنکو، رییس‌جمهور فعلی اوکراین هم در مورد تهدیدات سایبری روسیه اظهار داشت که این موضوع، جنگ جهانی سایبری روسیه علیه کل دنیا است و مقابله بین‌المللی با آن‌ها، ضروری است.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).