اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

حمله سایبری به توپخانه ارتش اوکراین

نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بنا بر ادعای مقامات شرکت امنیت سایبری کرود استرایک (Crowdstrike)، یک گروه جاسوسی سایبری روس تبار، با استفاده از بدافزاری اندرویدی، به جاسوسی از سربازان اوکراینی و افسران واحد توپخانه ارتش اوکراین پرداخته است. پیش از این نیز، شرکت امنیت سایبری مذکور، گزارشی در مورد یک گروه سایبری روس تبار منتشر کرد و مدعی شد که این گروه هکری روسی، کمیته ملی حزب دموکرات ر ا در آمریکا، هدف حمله جاسوسی سایبری قرار داده است.
این بار نیز، گروه روس تبار خرس خیالی (Fancy Bear)، به‌عنوان متهم این حمله معرفی شد. شرکت‌های امنیتی غربی، این گره هکری را، به ارتش و نهادهای اطلاعات نظامی روسی وابسته می‌دانند. به ادعای این شرکت‌ها، گروه هکری مذکور، در زمینه‌های مختلفی فعالیت می‌کند و تاکنون موفق شده در سیستم‌های مختلفی، بدافزار طراحی کند و عملیات هکری خودش را سازمان‌دهی نماید.
البته کارشناسان امنیتی این هشدار را داده‌اند که احتمالاً قبل از کشف بدافزار توسط کرود استرایک، بسیاری از نهادهای نظامی اوکراینی به این بدافزار آلوده شده باشند؛ موضوعی که توسط کارشناسان در حال بررسی است.
روسیه و اوکراین از چند سال پیش، بر سر منطقه کریمه با یکدیگر وارد تنش شده‌اند و تاکنون، اتهامات مختلفی در زمینه‌های گوناگون، به یکدیگر وارد کرده‌اند. فضای سایبری، یکی از اصلی‌ترین زمینه‌های اتهام زنی اوکراین و هم‌پیمانان غربی‌اش به روسیه محسوب می‌شود.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)