اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

حمله‌ی سایبری روسیه به «وادا»

نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (WADA)، حمله‌ی هکرهای روس به دیتابیس سامانه مدیریت این سازمان را تائید کرد.
به گفته‌ی این سازمان، هکرهای روس با ورود به سامانه اطلاعات پزشکی، اطلاعات ورزشکاران المپیک را به سرقت برده‌اند. کارشناسان امنیت سایبری این سازمان، گروه هکری تیسار تیم (Tsar Team) معروف به خرس خیالی (Fancy Bear) را مسئول این حمله معرفی می‌کنند.
همچنین گفته می‌شود، دسترسی به دیتابیس از طریق حمله به حساب کمیته‌ی المپیک بین‌المللی بازی‌های ریو 2016 انجام شده است. هکرها با سوءاستفاده از حجم زیاد کاری اعضای کمیته برای آن‌ها ایمیل‌های آلوده ارسال کرده بودند.
در بیانیه‌ی وادا دراین‌باره آمده است: «سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ تائید می‌کند که گروه جاسوسی روس به نام تسار تیم به‌طور غیرقانونی از طریق کمیته‌ی المپیک بین‌المللی وارد سامانه‌ی مدیریت شده است. هکرها به اطلاعات ورزشکاران ازجمله پرونده‌ی پزشکی آن‌ها دسترسی یافته و آن را منتشر کرده‌اند؛ همچنین تهدیداتی در مورد انتشار اطلاعات بیشتر دریافت شده است.»
اطلاعات منتشرشده توسط هکرها از همکاری وادا با ورزشکاران آمریکایی در مورداستفاده از مواد نیروزا خبر می‌دهد که البته از جانب این سازمان تکذیب شده است.
گروه خرس خیالی، پس از حمله به این وبگاه نام خود و اسناد مربوط به این ورزشکار آمریکایی را روی این وبگاه قرار داده است. در این پیام آمده: «درود به شهروندان در سرتاسر جهان. ما گروه هکرهای بین‌المللی خرس خیالی هستیم. ما از عدالت و پاکی در ورزش حمایت می‌کنیم. ما این وبگاه را هک کرده و با اسناد شگفت‌انگیزی مواجه شدیم. با تیم آمریکا شروع می‌کنیم که پیروزی‌های مشکوکی کسب کرده است. اطلاعات در مورد تیم‌های ورزشی دیگر را بعدا منتشر خواهیم کرد.»
در بین این اسناد، مدارکی در مورداستفاده‌ی تنیس‌باز آمریکایی سرینا ویلیامز (Serena Williams)، از مواد غیرقانونی اکسی‌کدون (oxycodone)، هیدرومورفون (hydromorphone)، پریدنیسون (prednisone) و متیل پردنیزولون (methylprednisolone) در سال‌های 2010، 2014 و 2015 وجود دارد.
از سویی دیگر، اولیور نیگلی (Olivier Niggli)، رئیس وادا گفت: «وادا این حملات سایبری را محکوم می‌کند و آن را تلاشی برای زیر سؤال بردن سیستم‌های مبارزه با دوپینگ می‌داند. به ما اعلام شده که این هکرها اهل روسیه بوده‌اند. به نظر می‌رسد روسیه قصد دارد با زیر سؤال بردن کل سازمان، اعمال غیرقانونی ورزشکاران خود را توجیه کند.»

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)