اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

حملات سایبری گسترده در چندین کشور جهان

0 نظر
۰۸:۵۳ - ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ نخست‌وزیر انگلیس گفته حمله سایبری به بیمارستان‌های انگلیس بخشی از حملات گسترده‌ای بوده که در چندین کشور انجام‌شده است.

 برخی منابع خبری می‌گویند این حملات در چندین کشور ازجمله انگلیس، آمریکا، چین، روسیه، اسپانیا، ایتالیا و تایوان گزارش‌شده‌اند.
روزنامه نیویورک‌تایمز گزارش داده هکرها با سوءاستفاده از اطلاعات سرقت شده از دولت آمریکا اقدام به انجام حملات سایبری گسترده‌ای درده‌ها کشور جهان کردند.
این حملات، نظام بهداشت و سلامت عمومی بریتانیا را با مشکلات جدی مواجه کرد و ده‌ها هزار رایانه دیگر را نیز از کار انداخت.
روزنامه فایننشال‌تایمز گزارش داده که هکرها برای انجام این حملات از سلاح‌های سایبری به سرقت رفته دولت آمریکا استفاده کرده‌اند.
مطابق این گزارش ابزار «Eternal Blue» که توسط جاسوسان آمریکایی طراحی‌شده برای انجام این حملات مورداستفاده هکرها قرارگرفته است.

سیستم‌های اینترنتی و کامپیوتری چندین بیمارستان در نقاط مختلف بریتانیا ازجمله در لندن، ناتینگهام، کامبریا، بلکبرن و هارتفوردشر هدف حمله سایبری هکرها قرارگرفته و به ویروس آلوده شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز ویروسی بنام «وانا دیکرپتور» منشأ ایجاد اختلال در شبکه‌های کامپیوتری داخلی این بیمارستان‌ها به‌ویژه در بخش‌های اورژانس بوده است.

سرویس سلامت همگانی بریتانیا «ان اچ اس» ضمن تأیید این خبر اعلام کرد به دلیل اختلال به وجود آمده در برخی بیمارستان‌ها وقت ویزیت بیماران لغو شده است و یا اینکه از آنان خواسته‌شده است تا به مراکز بهداشتی درمانی دیگر مراجعه کنند.

 

حمله سایبری در اسپانیا

هم‌زمان در اسپانیا نیز سیستم‌های رایانه‌ای شرکت‌های بزرگی چون تلفونیکا هدف حملات وسیع سایبری قرار گرفتند. براساس گزارش‌ها هکرها به کامپیوترهای دارای سیستم‌عامل ویندوز نفوذ کرده‌اند.

مقامات اسپانیایی ضمن تأیید این موضوع ویروسی بنام «باج‌افزار» را عامل اصلی این اختلالات اعلام کردند. این ویروس کارکرد سیستم‌های کامپیوتری را مختل می‌کند و به دنبالش بلافاصله پیامی برای کاربران ارسال و از آن‌ها مبلغی پول طلب می‌شود.

حمله سایبری با ویروس «باج‌افزار» در ۷۴ کشور دنیا گزارش‌شده است.

 
نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).