اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

جی پی اس موبایل را به هنگام عکسبرداری خاموش کنید

0 نظر
۱۶:۳۱ - ۲۲ مرداد ۱۳۹۲

اگر دوست ندارید کل دنیا مسیرهای پر رفت و آمد شهری و پاتوق های تفریحی شما را بفهمند٬ یکی از راه های اش این است که از Foursquare استفاده نکنید٬ و در اینستاگرام عکس ها را به Photo Map اضافه نکنید. به عبارتی خودتان را تحت نظارت شخصی قرار دهید. اما آیا به این صورت امن می شوید؟ شاید. شاید هم همچنان سهوا در حال افشای کل مکان هایی باشید که در آنها حضور یافته یا عکاسی می کنید.

چه چیزی هست که بین عکس های فوری در فیسبوک٬ توییت های عکسی٬ پیام های دیجیتال با ضمیمه عکس٬ و تقریبا هر نوع ارتباط دیجیتال دیگری مشترک است؟ جواب واضح است: متادیتا (metadata) یی که در عکس های گرفته شده با تلفن هوشمند ثبت می شود!

 

این متادیتا می تواند محل دقیق یا تقریبی شما را به هر کسی بدهد. تصور کنید که در حیاط خانه یک دوست عکس گرفته اید و فکر می کنید هیچ کس از محل آن خبر ندارد٬ ولی بر عکس. GPS دستگاه مختصات شما را به عنوان بخشی از متادیتای عکس ذخیره کرده.

برای غیرفعال کردن آن٬ کسانی که آیفون دارند می توانند به راحتی در Settings به بخش Privacy و زیربخش Location Services بروند و در آنجا کل دکمه های ثبت موقعیت یا تعدادی از آنها را غیرفعال کنند. اگر ترجیح می دهید که برای استفاده از نقشه٬ مسیریابی٬ یا اپلیکیشن های قطب نما٬ امکان دسترسی اپلیکیشن های به جی پی اس فعال باشد٬ به پایین اسکرول کنید و تنها دکمه Camera را خاموش کنید.
 

 

دارندگان تلفن های اندرویدی نیز می توانند با گشودن اپلیکیشن دوربین٬ وارد بخش settings شده و گزینه GPS tagging را غیرفعال کنند (مثلا در تلفن زیر٬ آیکونی که انتهای سمت چپ کمان قرار دارد مربوط به جی پی اس است).

حالا (به طور خوشبینانه) تنها کسی که می داند عکس ها در کدام مختصات گرفته شده اند٬ خود شما و افراد حاضر در عکس هستید.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).