اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

 

به گزارش هک و نفوذ سایبربان؛ گفته مي‌شود تلويزيون‌هاي اين شركت به‌صورت غيرقانوني اطلاعات درباره عادت‌هاي تماشاي تلويزيون افراد و آنچه معمولاً تماشا مي‌كنند را جمع‌آوري مي‌كنند.

كميسيون تجارت فدرال آمريكا مي‌گويد فناوري تلويزيون‌هاي هوشمند اين شركت داده‌هاي آنچه كاربران در اين تلويزيون‌ها تماشا مي‌كرده‌اند را جمع‌آوري مي‌كرده و آن‌ها را براي سرور‌هاي شركت ارسال می‌کرده است و درنهایت اين داده‌ها به شركت‌هاي واسطه فروخته می‌شده است.
شركت Vizio مي‌گويد داده‌هاي جمع‌آوری‌شده را نمي‌توان با افراد كاربر تلويزيون‌ها انطباق داد و تاكنون هرگز اين داده‌ها با اشخاص قابل‌شناسایی يا نام و هويت آن‌ها ارتبط داده نشده‌اند و اتهامات واردشده تنها مربوط به جمع‌آوري داده‌ها براي گرد‌آوري گزارش باهدف بررسي عادت‌هاي تلويزيوني تماشاگران بوده است.
به گفته كميسيون تجارت فدرال آمريكا گرد‌آوري اين داده‌ها از سال 2014 آغازشده و 11 ميليون تلويزيون به اين شيوه در حال جاسوسي از مخاطبان خود بوده‌اند. اين تلويزيون‌ها ثانيه به ثانيه رفتار تماشاگران را در حين تماشاي برنامه‌ها ثبت مي‌كرده‌اند و درعین‌حال آدرس IP، اکسس پوینت‌های نزديك به آن‌ها و ديگر اطلاعات را نيز به سرورهاي شركت ارسال مي‌كرده‌اند و اين داده‌ها را در اختيار شركت‌هاي ديگر نيز قرار مي‌داده‌اند.
پس از شكايت از فعاليت‌هاي غير‌قانوني اين شركت، جمع‌آوري اطلاعات توسط تلويزيون‌ها متوقف‌شده است و توليد‌كنندگان تلويزيون‌هاي هوشمند اكنون آگاه شده‌اند كه بايد مشتريان خود را از جمع‌آوري اطلاعاتشان آگاه سازند. شركت Vizio وعده داده تا علاوه بر پاك كردن تمامي داده‌هايي كه تا به امروز جمع‌آوري كرده، مشتريانش را از نحوه جمع‌آوري و ذخيره‌سازي اين داده‌ها آگاه سازد.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)