اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

توییتر سلاحی قوی در دست تروریسم

نویسنده:

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ خانواده سه تن از کشته‌شدگان آمریکایی در حملات تروریستی داعش در نروژ و فرانسه علیه توییتر شکایتی تنظیم کردند. شکایت‌کنندگان مدعی شده‌اند توییتر نتوانسته مانع ورود اعضای این گروهک تروریستی به پلتفرم خود شود.

در این دادخواست به نقش عمده‌ توییتر در جذب نیرو برای داعش اشاره و عنوان‌شده است این گروهک از طریق توییتر برای فعالیت‌هایش تبلیغ و از طریق آن وحشت ایجاد می‌کند اما توییتر برای جلوگیری ازاین‌گونه اقدامات کاری نکرده است. در بخشی از این دادخواست آمده است «توییتر به ابزار و سلاحی برای حمایت از تروریسم تبدیل‌شده است».
وکلای خانواده‌های قربانیان در مدارکی که به دادگاه ارائه کرده‌اند مدعی شده‌اند توییتر خلاف قانون ضد تروریسم عمل کرده و خواستار جبران خسارت شده‌اند.
سخنگوی توییتر هنوز به این شکایت‌نامه واکنشی نشان نداده است. در اوت 2016 نیز قاضی کالیفرنیا دادخواست مشابهی علیه این شرکت به دادگاه ارائه کرد که آن را به حمایت از تروریسم متهم می‌کرد.
شبکه اجتماعی توییتر در سال 2015 پس از انتقادات فراوان مبنی بر حمایت از گروه‌های تروریستی ازجمله داعش، 350 هزار اکانت مربوط به داعش را به حال تعلیق درآورد.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)