اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

تقویت امنیت و پدافند سایبری سنای آمریکا

نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مجلس سنای آمریکا در حال تقویت پدافند سایبری شبکه‌های خود است. بر اساس گزارش‌ها، مجلس سنا، زیرساخت‌های شبکه‌ی خود را بهبود بخشیده تا بتواند توانایی‌ها و ظرفیت‌های امنیت سایبری را تقویت کند.
گروهی از تحلیل گران تهدیدات سایبری، به شاخه‌ی امنیت فناوری اطلاعات این مجلس برای رسیدن به اهداف یادشده، افزوده خواهند شد. این گروه با تحلیل تهدیدات، سعی می‌کند تا به شاخه‌ی یادشده در اجرای امنیت سایبری هرچه فعال‌تر، کمک کند و اقداماتی را برای کاهش و نابودی حملات دشمن، انجام دهد. یکی از اعضای شاخه‌ی امنیت فناوری اطلاعات سنا، گفت: «ما شروع به عملیاتی کردن امنیت سایبر کرده‌ایم. اکنون زمانی نیست که شما فقط تکیه بدهید، باید هم‌اکنون به‌صورت آفندی عمل کرد.»
همچنین گروه جدید، وظیفه‌ی شناسایی آسیب‌پذیری‌های جدید امنیتی و فهم بهتر دشمنان امنیت سایبری را دارد. این گروه با طراحی راهبردهایی، در تلاش است فعالیت‌های هکرهایی را که به دنبال نقص‌های امنیتی هستند، خنثی کند.
کارشناسان امنیتی میگویند ساختمان کاپیتول (محل برگزاری جلسات کنگره‌ی آمریکا) روزانه هدف حملات هکرها، قرار می‌گیرد و مسئولان فنی، این حملات را خنثی می‌کنند. شایان‌ذکر است مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، هر دو در تلاش برای تقویت امنیت سایبری، هستند.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)