اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ شرکت مایکروسافت در گذشته اعلام کرده بود قصد دارد مراکز داده‌ای را در اعماق اقیانوس قرار بدهد. این پروژه‌ ناتیک (Project Natick) نام گرفته و به تازگی اطلاعات اسناد ثبت اختراع آن منتشر شده است.
در سند مذکور آمده است مراکز داده‌ی موردنظر در صورت صاف بودن کف اقیانوس به صورت عادی روی آن قرار می‌گیرند؛ اما اگر سطح آن دارای پستی و بلندی باشد، از وسیله‌ای مانند لنگر برای معلق نگه‌داشتن محفظه در آب استفاده خواهد شد. همچنین این مراکز داده صدای بسیار کمی تولید کرده و در محیط زیست اقیانوس تأثیر منفی نخواهد داشت.


شرکت مایکروسافت معتقد است با قرار دادن مراکز داده در زیر آب اقیانوس می‌توان به راحتی گرمای تولید شده را کنترل کرد و هزینه‌ی ساخت سامانه‌ی خنک‌کننده به شدت کاهش پیدا می‌کند. همچنین این مراکز به سادگی قابل‌نصب هستند و می‌توان آن‌ها را در نزدیکی سواحل شهرهای ساحلی قرار داد تا با کاهش فاصله، میزان تأخیر برای جابه‌جایی اطلاعات کاهش یابد. به علاوه بر قرار دادن این سامانه‌ها در زیر دریا، آن‌ها از شرایط پایداری برخوردار بوده و طوفان‌ها و دیگر حوادث احتمالی تأثیری روی عملکرد آن نخواهند گذاشت.
مایکروسافت در سال 2015 محفظه‌ای با ابعاد 3 در 2 متر که توان پردازشی آن معادل 300 رایانه‌ی خانگی بود را به مدت 3 ماه در کف اقیانوس آرام قرار داد و با موفقیت آن‌ها را آزمایش کرد.
شرکت مذکور توضیح داد امکان استفاده از مراکز داده در رودخانه، دریا، دریاچه یا هر منطقه‌ی دارای آب دیگری وجود دارد. هنوز زمان نهایی به کار گرفته شدن این روش اعلام نشده است.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)