اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ شبکه آمریکایی «سی ان ان» اعلام کرد که مقامات آمریکایی از سند محرمانه اطلاعاتی خبر داده‌اند که از تهدید هکرهای روس مبنی بر در اختیار داشتن اطلاعاتی حساس درباره «دونالد ترامپ» حکایت دارد.

اسنادی که هفته گذشته در اختیار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا قرارگرفته است شامل ادعاهایی می‌شد مبنی بر اینکه برخی هکرهای روس اطلاعاتی حساس درباره رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در اختیاردارند.
بنا بر گزارش شبکه «سی ان ان»، این ادعاها درباره اطلاعات حساسی که در اختیار هکرهای روس قرارگرفته است، در گزارش دوصفحه‌ای ضمیمه‌شده به گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا به ترامپ و اوباما درباره مداخله ادعایی روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا مطرح‌شده است.
سی ان ان به نقل از مقامات آمریکایی آگاه که نامشان فاش نشد، اعلام کرد، این اطلاعات در اسناد جمع‌آوری‌شده توسط یک عامل اطلاعاتی سابق انگلیسی به‌دست‌آمده است.
بر اساس این گزارش، اف‌بی‌آی در حال حاضر مشغول انجام بررسی‌های لازم درباره صحت این ادعاهاست که به‌طورکلی از اطلاعات به‌دست‌آمده از منابع روس نتیجه‌گیری شده است.
مقامات اف‌بی‌آی از هرگونه اظهارنظر در این رابطه خودداری کرده‌اند.
بنابراین گزارش، هشدارها به ترامپ در شرایطی مطرح‌شده است که «جیمز کلپر» مدیر اطلاعات ملی آمریکا نیز درباره نفوذ چندجانبه روسیه و کمپین جاسوسی در اروپا و آمریکا هشدار داده بود.
در گزارش محرمانه جامعه اطلاعاتی آمریکا ادعاشده بود که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه شخصاً دستور داده تا برای کمک به افزایش آراء الکتورال ترامپ از طریق بی‌اعتبار سازی کلینتون به‌عنوان رقیب دموکرات وی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا تلاش شود.
بااین‌وجود، «جیمز کامی» مدیر اف‌بی‌آی اعلام کرده بود که روسیه حساب‌های اینترنتی حزب دموکرات را هک کرده است اما هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان دهد هکرهای روس موفق به هک اطلاعات درباره دونالد ترامپ شده‌اند.

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)