اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

تحلیل کوتاه / جنگ الکترونیک چین

0 نظر
۱۱:۳۹ - ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

 

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ کنگره آمریکا در گزارش سالانه خود برای سال 2016، درباره توان جنگ الکترونیک چین اعلام کرد واحدهای جنگ الکترونیک ارتش آزادی‌بخش این کشور، عملیات پارازیت انداختن و ضد پارازیتی و ارزیابی سلاح‌های جنگال و تجهیزات مربوط را انجام می‌دهد. تسلیحات جنگ الکترونیک چین شامل تجهیزات پارازیت انداز علیه ارتباطات و سامانه‌های راداری و سامانه‌های ماهواره‌ای GPS می‌شود. سامانه‌های جنگال چین-که مستقر در هوا و دریا می‌شوند، برای اهداف آفندی و پدافندی به کار می‌روند.

همچنین مرکز تعالی همکاری‌های دفاع سایبری ناتو در گزارشی نوشت ارتش چین از جنگ الکترونیک به‌عنوان یک بستر برای عملیات‌های شبکه‌ای رایانه استفاده می‌کند. منظور از این عملیات، استفاده از بستر شبکه برای به دست آوردن اطلاعات و جلوگیری دشمن از کسب اطلاعات خودی است.
جان ویلسون، مدیر بخش تحقیق و توسعه ارتباطات الکترونیک نیروی زمینی آمریکا در مرکز مهندسی ارتباطات فضا و زمین؛ اظهار کرد، توانایی‌های جنگ الکترونیک چین، تنها به این کشور محدود نمی‌شود، بلکه به سایر کشورها نیز این ظرفیت‌ها و توانایی‌ها را می‌فرستد.
در حقیقت می‌توان گفت چین با توان جنگ الکترونیک خود، عملیات سایبری، جنگال و اطلاعاتی را انجام می‌دهد. آمریکا نیز به دنبال استفاده از چنین توانی است و می‌خواهد در یک نبرد دارای چند قلمرو، عملیاتش را انجام دهد.
تلاش چین در دریای جنوبی این کشور، نمایشگر قدرت جنگ الکترونیک آن است. توان ایجاد اختلال این کشور، مانند روسیه اعلام‌شده است.
برخی تحلیل گران می‌گویند، چین با توان جنگ الکترونیک، علیه مواضع و عملیات آمریکا در منطقه و علیه کشورهایی مانند ویتنام، هند، ژاپن و تایوان، تلاش می‌کند و با این کار، موجب سخت‌تر شدن کار این کشورها در فرماندهی و کنترل دشمنانشان می‌شود.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).