اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

تحلیل کوتاه / افزایش کنترل چین بر اینترنت

0 نظر
۱۷:۵۲ - ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
tahlil kootah

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ قوانین و محدودیت‌های حاکم بر فضای مجازی چین، اخیراً با تصویب آئین‌نامه‌ی نظارت و کنترل بر موتورهای جستجوگر و نشر دهندگان آنلاین اخبار، تشدید شده است. به عقیده‌ی بسیاری از کارشناسان، شی جینپینگ (Xi Jinping)، با اقدامات اخیر خود، در پی افزایش کنترل و نظارت حزب کمونیست چین، بر فضای مجازی این کشور است.

 


شی، با هدف افزایش امنیت چین، «بسط حاکمیت سایبری» را در صدر اولویت‌های دولت قرار داده است. وی همچنین، با صراحت، بر لزوم افزایش نقش حزب کمونیست این کشور، در کنترل، نظارت و اعمال محدودیت اینترنت، تأکید کرد. وی معتقداست که رسانه‌های چین، باید، خط فکری حزب حاکم را دنبال کنند و مروج عقاید عمومی و شعارهای این تشکل سیاسی، باشند.

 


برنامه‌ی پنج‌ساله‌ی تحول و توسعه‌ی فرهنگی چین نیز، اخیراً از سوی دولت این کشور و در راستای تحقق امر یاد شده، انتشار یافته است. خروج برخی وبگاه‌های خارجی شاخص، چون گوگل و فیس‌بوک، از بندهای ذیل این برنامه، به شمار می‌رود.

 


سازمان تنظیم مقررات فضای مجازی چین، محدودیت‌های جدید اعمال شده را برای افزایش ضریب امنیت و مقابله با تهدیدات موجود، لازم و ضروری می‌داند.

 


بسیاری از کارشناسان غربی، بر این باورند که تأکید و پافشاری چین بر مسئله‌ی توسعه‌ی بخش فرهنگی و بهبود نحوه‌ی نظارت بر افکار عمومی، در واقع، بازتولید و اصلاح نوعی «پروپاگاندای مثبت» در جهت تحکیم جایگاه کمونیسم چینی در این کشور است.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).