اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بعد از انتشار ویندوز ۱۰، مشخص شد که امکاناتی در این سیستم‌عامل قرار دارد که به کمک آن می‌توان از کاربرها جاسوسی کرد. گزارش‌های زیادی منتشر شده است که بیان می‌کنند مایکروسافت می‌تواند به کمک این قابلیت‌ها از اطلاعات روی دیسک سخت کاربرهای خود جاسوسی کند.
تورنت (Torrent) یک شبکه به اشتراک‌گذاری فایل است و کاربران این شبکه بدون اینکه بدانند این فایل‌ها بر روی چه سامانه‌ای قرار می‌گیرند یا از کجا آن‌ها را دریافت می‌کنند از این شبکه استفاده می‌کنند.
مایکروسافت در هنگام بروزرسانی ویندوز ۱۰ از کاربرهای خود می‌خواهد که توافقنامه‌ای را خوانده و سپس موافقت خود را اعلام کنند. در متن این توافق‌نامه آمده است: «بعضی مواقع نرم‌افزارها نیاز دارند تا برای ادامه‌ی سرویس‌دهی بروزرسانی شوند. ما به‌طور خودکار آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار شما را بررسی کرده و در صورت نیاز آن را بروزرسانی می‌کنیم. شما به نرم‌افزارها، بازی‌ها، سخت‌افزارها، سرویس‌های غیرمجاز مختلف دسترسی نخواهید داشت و از دسترسی به آن‌ها جلوگیری به عمل خواهد آمد.»
توافق‌نامه‌ی مذکور علاوه بر ویندوز ۱۰ شامل ویندوزفون، Xbox One، Xbox 360 و دیگر سخت‌افزارها و خدمات مایکروسافت نیز می‌شود. مایکروسافت مدعی شد که قرار دادن چنین محدودیت‌هایی بر روی ویندوز ۱۰ تنها برای افزایش امنیت کاربر صورت گرفته است.
یکی از افراد گروه "ITS" تورنت گفته است: «احتمالاً تعداد زیادی از شما در مورد سیاست حریم خصوصی ویندوز ۱۰ تا این لحظه شنیده‌اید. متأسفانه مایکروسافت هر نوع محافظت از اطلاعات را لغو کرده است. آن‌ها می‌توانند هرگونه اطلاعاتی را برای خود جمع‌آوری کنند یا در اختیار دیگران قرار دهند. ویندوز ۱۰ می‌تواند اطلاعات دیسک سخت کاربرهای خود را به یکی از سرورهای محلی یا نزدیک‌ترین سرور ارسال کند. این موضوع می‌تواند مشکلات زیادی را برای شبکه‌ی تورنت فراهم کند و خطری جدی‌ برای ما محسوب شود. گروه ITS اخیراً ویندوز ۱۰ را تحریم کرده است. درست است که در بعضی از نسخه‌‌های ویندوز ۱۰ می‌توان تمام موارد نقض حریم خصوصی را برطرف کرد؛ اما تا زمانی که مایکروسافت این موارد را اصلاح نکند از این سیستم‌عامل و کاربرهای آن استقبال نخواهیم کرد.»

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)