اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

بزرگ‌ترین سرقت اطلاعات محرمانه در آمریکا

0 نظر
۱۱:۴۶ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ «هارولد توماس مارتین» (52 ساله) عضو سابق آژانس امنیت ملی (NSA) به اتهام تلاش عامدانه برای جمع‌آوری اطلاعات محرمانه، تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

هیأت ژوری دادگاه فدرال مریلند آمریکا این مرد 52 ساله را تحت تعقیب قرار داده است و اگر اتهام او به تأیید نهایی برسد، احتمال حبس طولانی‌مدت برای او را به دنبال خواهد داشت.
مقامات آمریکایی می‌گویند که این پرونده شاید «بزرگ‌ترین سرقت اطلاعات محرمانه دولت در تاریخ» شود.
در متن اتهامی علیه «مارتین» که بیش از 20 سال در آژانس امنیت ملی آمریکا سابقه خدمت و کار دارد، آمده است که او حدود 20 سال اطلاعات محرمانه دولت در مسائل دفاعی را سرقت کرده است.
به گفته وزارت دادگستری آمریکا، عضو پیشین آژانس امنیت ملی با 20 مورد اتهامی مواجه است که هرکدام از آن‌ها در صورت اثبات نهایی آن، با حدود 10 سال حبس مواجه خواهد شد.
دادستان فدرال مریلند گفته است که «هارولد مارتین به‌صورت وقیحانه برای دو دهه اعتماد عمومی که دولت به او کرد، دولت سوءاستفاده کرد».
گفته‌شده که مارتین اسنادی را از مرکز فرماندهی سایبری، سیا و دفتر شناسایی ملی آمریکا، سرقت کرده است.
برخی مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود به «واشنگتن پست» گفته‌اند، مارتین 75 درصد ابزارهای هکری متعلق به آژانس امنیت ملی را سرقت کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که دادگاه بررسی اتهامات مارتین سه‌شنبه هفته آینده برگزار شود.
تعقیب قضایی این عضو پیشین آژانس امنیت ملی آمریکا در حالی صورت گرفته که پیش‌ازاین ماجرای «ادوارد اسنودن» عضو پیشین این آژانس جنجال زیادی به پا کرده است؛ کسی که پس از انتشار اسنادی درباره رسوایی جاسوسی گسترده این نهاد، درنهایت به روسیه متواری و در آنجا ساکن شده است.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).