آبان ۰۶
دبیر خبر | ۶ فروردین ۱۳۹۴

برگزاری اجلاس فناوری سایبر در تل‌آویو

این اجلاس با حضور ۷۰۰ نماینده از سازمان‌های امنیت سایبر دنیا و رهبران صنعتی کشورهای مختلف در کنار صد شرکت نوپای اسرائیلی و با حضور بیش از ۵۰۰۰ نفر در دو روز سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۴ و ۲۵ مارس 2015 در تل‌آویو برگزار شد.
این اجلاس به‌وسیله مجله ارتش اسرائیل و با همکاری دفتر ملی اسرائیل (INCB)، وزارت خارجه، وزارت اقتصاد تجارت این رژیم، برگزار شد. هیئت‌های نمایندگی از ۵۰ کشور جهان در این اجلاس حضور به هم رسانیدند. ازجمله‌ی آنها آمریکا، چین، مکزیک، سنگاپور، ایتالیا، فنلاند، انگلیس، برزیل بودند. این در حالی بود که صد شرکت بین‌المللی و اسرائیلی آخرین نوآوری‌ها و پیشرفت‌های خود در زمینه‌ی سایبری و فناوری را در این اجلاس معرفی کردند. ازجمله شخصیت‌های معروف شرکت‌کننده در این اجلاس می‌توان به اویاتار ماتانیا (Eviatar Matania)، یوگنی کاسپرسکی (Eugene Kaspersky)، دوگلاس ماگان (Douglas Maughan)، رئیس بخش امنیت سایبر وزارت داخلی آمریکا، محمد رید (Reed)، شهردار آتلانتا، مارجا ریس لاکی (Marja Rislakki)، نماینده‌ی امنیت سایبر در وزارت خارجه‌ی فنلاند، گیل شوئد (Gil Shwed)، مؤسس و رئیس شرکت چک پوینت (Check Point)، برت هارت من (Bret Hartman)، مدیر بخش فناوری در شرکت سیسکو (Cisco)، ناداو زفریر (Nadav Zafrir) رئیس قبلی واحد ۸۲۰۰ اسرائیل، اشاره کرد.
هیئت نمایندگی شهردار آتلانتا بیان کرد که این شهر مرکز ۱۰۰ شرکت امنیت سایبر است که ۵۰ تای آنها اسرائیلی هستند و سالانه 47 میلیارد دلار درآمد این شرکت‌هاست.
 هم‌چنین رئیس دفتر ملی سایبری رژیم صهیونیستی، اویاتار ماتانیا در اولین روز از این اجلاس بیان کرد که شرکت‌های سایبری این رژیم، امسال درمجموع بیش از یک میلیارد دلار کسب کرده‌اند. هم‌چنین او اظهار کرد همه وزارتخانه‌های دولتی این رژیم باید حداقل ۸ در صد از بودجه‌ی فناوری اطلاعات خود را درزمینه ی امنیت سایبر سرمایه‌گذاری کنند. وی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود من یقین دارم که چنین معیاری برای سرمایه‌گذاری درزمینه ی امنیت سایبر به یک استاندارد جهانی برای تمامی بازارها تبدیل می‌شود. او در ادامه‌ی سخنان خود در این اجلاس مدعی شد که این رژیم یک قدرت جهانی درزمینه ی دفاع سایبری است و در این زمینه رکوردهای جهانی را خواهد شکست.

 

منبع:
موضوع:

نظرات