اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

باز شدن پای گوگل به هک حزب دموکرات آمریکا

نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ ازآنجایی‌که حزب دموکرات آمریکا اجازه دسترسی اف‌بی‌آی به رایانه‌ها و سرورهای هک شده خود را نداده، اف‌بی‌آی برای بررسی موضوع به شرکتی ثالث به نام CrowdStrike متوسل شده که در ماه‌های اخیر شاهد سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلاری گوگل کاپیتال بازوی سرمایه‌گذاری آلفابت شرکت مادر تخصصی گوگل بوده است.

گوگل کاپیتال که به CapitalG مشهور است یکی از زیرمجموعه‌های آلفابت محسوب می‌شود که شرکت مادر گوگل است. اریک اشمیت رئیس آلفابت بوده و در ماه‌های منتهی به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سرسختانه از هیلاری کلینتون نامزد دموکرات‌ها حمایت می‌کرد. وی کمک‌های مالی قابل‌توجهی را نیز تقدیم دموکرات‌ها نمود. اما درنهایت ترامپ جمهوری‌خواه پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد.
طی روزهای اخیر مشخص‌شده که حزب دموکرات آمریکا بعد از طرح ادعای هک شدن رایانه‌های خود توسط هکرهای وابسته به دولت روسیه اجازه دسترسی به این رایانه‌ها را برای انجام تحقیقات به اف‌بی‌آی نداده و لذا پلیس فدرال آمریکا مجبور شده برای بررسی موضوع به ارزیابی‌های یک شرکت ثالث متوسل شود که خود حامی دیدگاه‌های دموکرات‌ها بوده و درنهایت ادعا کرده این فعالیت‌های هکری توسط روس‌ها صورت گرفته است.
ناظران مستقل معتقدند مجموعه این رویدادها ادعاهای طرح‌شده در مورد دخالت روس‌ها در این موضوع را بی‌اعتبار جلوه می‌دهد و به نظر می‌رسد این امر بیشتر کارکرد تبلیغاتی داشته و به‌منظور تحریک افکار عمومی علیه ترامپ صورت گرفته باشد. هرچند تمامی این فعالیت‌های تبلیغاتی بی‌نتیجه مانده است.
مدیران ارشد اف‌بی‌آی که در مصاحبه با سی ان ان این موضوع را افشا کرده‌اند می‌گویند چندین بار بر ضرورت دسترسی مستقیم به سرورها و داده‌های هک شده رایانه‌های کمیته ملی دموکراتیک تأکید کرده‌اند و این ضرورت را به اطلاع اعضای ارشد حزب دموکرات رسانده‌اند. اما آن‌ها به این موضوع توجهی نکرده‌اند و لذا اف‌بی‌آی مجبور شده به اطلاعاتی که در مورد یک شرکت ثالث ارائه ‌شده بود تکیه کند.
در این میان مشخص نیست اطلاعاتی که توسط CrowdStrike به اف‌بی‌آی ارائه‌شده تا چه حد دقیق و بی‌طرفانه بوده است. این شرکت امنیت سایبری که مقر آن در کالیفرنیای آمریکا واقع است توسط دو متخصص امنیت سایبری به نام‌هایGeorge Kurtz  و  Dmitri Alperovitch تأسیس‌شده است و نکته جالب اصالت روسی Dmitri Alperovitch است که کماکان بر دخالت دولت روسیه بر این هک تأکید می‌کند.
 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)