اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ استفاده هیلاری کلینتون از یک سرور میل شخصی، در زمان تصدی سمت وزارت امور خارجه آمریکا و استفاده از آن برای جابه‌جایی اسناد دولتی، به یک چالش جدی بر سر راه وی برای رسیدن به جایگاه اولین رییس‌جمهور زن در این کشور ایجاد کرده است. به ادعای مخالفان کلینتون، وی اولین نامزد ریاست جمهوری آمریکا است که تحت بازجویی پلیس فدرال قرار می‌گیرد. چند روز پیش، هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری 2016، مورد بازجویی پلیس فدرال قرار گرفت و به سؤالات آن‌ها پاسخ داد.
 به ادعای برخی کارشناسان، حضور کلینتون در برابر پلیس فدرال، این تردید را برای طرفداران و رأی‌دهندگان به او ایجاد کرده است که وی گزینه قابل‌اعتمادی نیست و باید در انتخاب خود تجدیدنظر کنند.
بر اساس اخبار موجود، کلینتون حدود سه ساعت و نیم در برابر پلیس حاضر شده و به سؤال‌های آن‌ها پاسخ داده است. البته این کار، پیش‌تر و برای نزدیکان وی نیز انجام شده و حال، نوبت به خود او رسیده است. این اتفاق، دقیقاً زمانی رخ داده است که کمتر از سه هفته به معرفی رسمی کلینتون به‌عنوان نامزد حزب دموکرات و نامزد موردحمایت کاخ سفید باقی مانده است. این بدان معنی است که FBI به مراحل نهایی این بازجویی طولانی خود نزدیک می‌شود و باید در هفته‌های آینده منتظر صدور رأی درباره تخلف صورت گرفته باشیم.
نیک مریل (Nick Merrill)، سخنگوی کمپین انتخاباتی کلینتون دراین‌باره مدعی شد که حضور نامزد حزب مطبوعش برای پاسخ‌گویی به سؤالات FBI، داوطلبانه بوده و وی به‌صورت اجباری اقدام به چنین کاری نکرده است. در بخشی از صحبت‌های مریل دراین‌باره آمده است: «خانم کلینتون از اینکه توانسته‌اند کمکی به وزارت دادگستری در زمینه روشن شدن حقیقت بکنند، بسیار خوشحال هستند.» البته شخص کلینتون، هنوز در رابطه با این مصاحبه با FBI، اظهارنظری نکرده است.
موضوع استفاده کلینتون از ایمیل‌های شخصی، اولین بار در سال 2015 مطرح شد و از همان موقع به اهرم فشاری بر دموکرات‌ها تبدیل شد. جمهوری خواهان از این موضوع، به شدت در تبلیغات علیه حزب مخالف خود استفاده می‌کنند.
دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا در صحبت‌هایی دراین‌باره گفت: «وزارت دادگستری نمی‌تواند هیچ اقدام خاصی در برابر کلینتون انجام دهد. هیلاری به شدت اشتباه کرده و بیل کلینتون، حماقت!»
البته باید تا زمان صدور رأی وزارت دادگستری در مورد کلینتون، صبر کرد چرا که این رأی، بسیاری از ابهامات در مورد آینده انتخاباتی و شغلی کلینتون را برطرف خواهد کرد.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)