اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ سازمان غذا و داروی آمریکا خط‌مشی‌هایی را منتشر کرد که سازندگان دستگاه ضربان‌ساز را در جلوگیری از حمله هکرها به ایمپلنت‌های ضربان‌ساز که با استفاده از شبکه‌های ابری کار می‌کنند، یاری می‌کند.

این خط‌مشی‌ها خطاب به سازندگان دستگاه‌های ضربان‌ساز، دیفیبریلاتورها و پمپ‌های انسولین که دائماً این دستگاه‌ها را با نرم‌افزارهای جدید به‌روزرسانی می‌کنند، صادرشده است.
سازمان غذا و دارو در این گزارش سناریویی را تشریح کرده است که در آن‌یک متخصص امنیتی، امکان دستیابی و برنامه‌ریزی یک ایمپلنت توسط یک کاربر غیرمجاز را به اطلاع شرکت تولیدکننده آن رسانده است.
دستگاه ضربان‌ساز، یک دستگاه الکترونیکی کوچک است که معمولاً در قفسه سینه یا شکم بیماران قلبی ایمپلنت می‌شود و از طریق الکترودهایی که به ماهیچه‌های قلب بیمار متصل می‌شوند، پالس‌های الکتریکی را به این عضلات وارد می‌کند تا ضربان قلب را تنظیم کند.
نمونه‌های جدید دستگاه ضربان‌ساز قابلیت برنامه‌ریزی با استفاده از یک نرم‌افزار واسط رادارند و امکان انتخاب شدت ضربان قلب را برای هر بیمار به‌طور اختصاصی فراهم می‌کنند.
پیش‌ازاین نیز متخصصان دانشگاه پرینستون، نمونه اولیه یک دیوار آتش سخت‌افزاری موسوم به MedMon را باهدف محافظت از تجهیزات پزشکی باقابلیت اتصال بی‌سیم به شبکه‌های کامپیوتری، ازجمله ضربان‌سازها، توسعه داده‌اند.

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)