اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

اقدام جنجالی توییتر و واکنش مقامات آمریکایی

0 نظر
۱۸:۲۵ - ۵ تیر ۱۳۹۵
اقدام جنجالی توییتر و واکنش مقامات آمریکایی

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ اقدام توییتر در اعمال برخی تغییرات در ارائه گزارش‌های تحلیلی خود، واکنش مقام ارشد اداره اطلاعات مرکزی آمریکا را به همراه داشت. به‌تازگی توییتر در اقدام تأمل‌برانگیزی، یکی از وبگاه‌های ارائه دهنده خدمات تحلیلی خود را از ارائه اطلاعات به نهادهای اطلاعاتی آمریکایی منع کرده، این در حالی است که حضور رسانه‌های خبری و نهادهای اطلاعاتی روسیه در این سامانه تحلیلی، سبب اعتراض مقامات ارشد آمریکایی شده است.
جان برنان، رییس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا در پاسخ به سؤالی در این مورد گفت: «من از این موضوع ناراحت هستم که چرا یک همکاری فعال بین برخی شرکت‌های خصوصی با نهادهای قانونی در آمریکا وجود ندارد، همکاری مؤثری که می‌تواند بین دولت و بخش خصوصی وجود داشته باشد.»
برنان در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اینکه آیا وی اطلاعاتی از این دارد که رسانه و سازمان‌های خبری و اطلاعاتی روسی نیز از این سامانه تحلیل اطلاعات حذف شده‌اند یا خیر گفت: «من دقیقاً از این موضوع اطلاعاتی ندارم و نمی‌دانم که آیا آن‌ها نیز از این سرویس محروم شده‌اند یا خیر.»
سرویسی که در این خبر از آن نام برده شده است سرویس تحلیل اطلاعات Dataminr است، سرویسی که البته متعلق به توییتر نیست و توییتر مالک 5 درصد از سهام آن است. البته توییتر در بیانیه‌ای اظهار داشته است که سیاست بلند مدتش، ممانعت شرکت‌های سوم شخص، نظیر Dataminr، از فروش اطلاعات به نهادها و سازمان‌های دولتی است. در بخش‌هایی از بیانیه توییتر آمده است: «اطلاعات، عمومی است و نهادهای دولتی آمریکایی باید همانند سایر کاربران از آن استفاده کنند.»
یکی از کارشناسان امنیتی، این اقدام توییتر را ناشی از این دانسته که توییتر، به شدت نگران است که به عنوان یکی از شرکای دولت آمریکا به شمار بیاید، موضوعی که قطعاً از اعتبار توییتر در اذهان عمومی و نزد کاربران خواهد کاست.
لازم به ذکر است که برخی دیگر از کارشناسان، این اقدام توییتر را اقدامی کاملاً ظاهری و عوام‌فریبانه دانسته و معتقدند ارائه خدمات زیرزمینی به نهادهای اطلاعاتی آمریکا، همچنان در جریان است. آن‌ها معتقدند این اقدام توییتر، فقط در راستای تطهیر بین‌المللی چهره‌اش است و واقعیت ندارد.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).