افزایش 163 درصدی نیروهای امنیت سایبری در انگلستان
0 نظر ۱۶:۴۹ - ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ بر اساس جدیدترین گزارشی که در مورد نیروهای امنیت سایبری انگلستان منتشر شده، تعداد نیروهای امنیت سایبری در این کشور، در پنج سال گذشته 163 درصد رشد داشته و به میزان 580 هزار نفر رسیده است. بر اساس همین گزارش، میزان دستمزدها در مشاغل امنیت سایبری نیز در یک سال گذشته، هفت درصد افزایش ‌یافته و هر کارمند امنیت سایبری در این کشور، به‌طور متوسط 570 هزار یورو در سال دریافت می‌کند.
در بخش دیگری از آماری که در این رابطه منتشر شده آمده است کمتر از پنجاه‌درصد از نیروهای امنیت سایبری، در صنایع دیجیتال به‌کارگیری شده و صنایع بانکی، 20 درصد و بخش‌های عمومی 12 درصد از این مقدار را به خود اختصاص می‌دهند. مابقی افراد نیز در مشاغل متفرقه خصوصی و عمومی مشغول به کار هستند.
کارن پرایس (Karen Price)، مدیر اجرایی موسسه تحقیقاتی Tech Partnership، شرکت تهیه‌کننده آمار مذکور، دراین‌باره گفت: «در دنیای پر از اطلاعات امروز ما، هیچ‌چیز برای مشاغل انگلیسی مهم از حفظ امنیت سایبری نیست. ارتقاء مهارت‌ها برای حفاظت از خودمان، یکی از اولویت‌های ملی ما است و ما باید آن را در هر سطحی پیاده‌سازی کنیم. مدارس، دانشگاه‌ها و هر نهادی که در دنیای دیجیتال همکاری دارد، باید در این زمینه تلاش کنند. ما باید در این راه، از افراد حرفه‌ای و با تجربه بهره‌برداری کنیم.»
با تمام این اوصاف، هنوز هم میزان جرائم سایبری و حملات گسترده به شرکت‌های عمومی و خصوصی در انگلستان بالا است و بخش عمده‌ای از هزینه سالانه هر شرکتی در این کشور، به مقابله با چنین حملاتی اختصاص پیدا می‌کند. سال گذشته نیز اخبار متعددی در زمینه حمله به شرکت‌های معتبر مخابراتی در انگلستان و سرقت اطلاعات در این کشور منتشر شد و در این زمینه، اطلاعات بخش زیادی از مشتریان این شرکت‌ها به سرقت رفت.

 

نظرات (0)