افزایش جرائم سایبری در فضای مجازی
0 نظر ۱۱:۳۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ مرتضی موسویان ظهر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان به میزبانی دفتر نماینده ولی‌فقیه در این استان، ضمن ارائه گزارشی از آخرین شرایط کنترل جرائم رسانه‌ای و دیجیتال، ابراز داشت: بیشترین حجم جرائم رخ‌داده در فضای مجازی مرتبط با کانال‌های اجتماعی هستند لذا وزارت ارشاد در دولت یازدهم بخش اعظمی از تأکیدات خود را برای مقابله با این منظور به کار بسته است.

وی بابیان اینکه کارشناسان خبره به دنبال ایجاد فضای سالم و مفید در عرصه فضای مجازی هستند، افزود: وزارت ارشاد دغدغه خانواده‌ها را برای فعالیت رسانه‌های مجازی در خانه‌هایشان می‌شناسد و برای رفع آن‌ها تمام تلاش خود را به کار می‌بندد که ازجمله آن‌ها ساماندهی فعالیت‌های مجازی است که برای این امر تاکنون چهار هزار و ۷۰۰کانال برای ثبت مجوز از وزارتخانه درخواست داده‌اند که صلاحیتشان در دست بررسی است.
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد با بیان اینکه ثبت‌نام کانال‌های مجازی در سامانه ساماندهی فعالیت شبکه‌های مجازی وزارت ارشاد به معنای داشتن مجوز برای محتوای این کانال‌ها نیستند، ابراز داشت: محتوای این کانال‌ها باید موردبررسی و ساماندهی قرار گیرند.
موسویان بابیان اینکه ثبت کانال در فضای مجازی محاسن ویژه‌ای برای صاحبان آن‌ها نیز دارد، گفت: علاوه بر نظام‌مند شدن فعالیت‌ها در فضای مجازی، با ثبت کانال شاهد ارائه مجوز فعالیت از سوی وزارت ارشاد به افراد حقیقی و حقوقی هستیم که این امر می‌تواند در راستای اشتغال‌زایی حوزه مجازی تأثیر بسزایی داشته باشد.
وی معافیت مالیاتی را از دیگر محاسن ثبت کانال‌های مجازی در سامانه وزارت ارشاد دانست و افزود: کانال‌های اجتماعی در صورت ثبت و ارائه مجوز از سوی وزارت ارشاد می‌توانند مشمول قانون فعالیت‌های فرهنگی شوند که این امر معافیت از مالیات را در پی دارد همچنین می‌توانند علاوه بر این معافیت، از تسهیلات ویژه تولیدات محتواهای فرهنگی نیز بهره‌مند شوند.
رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد شرط ثبت‌نام کانال‌های مجازی در سامانه ارشاد اسلامی را داشتن حداقل پنج هزار نفر عضو، عدم عناد با جمهوری اسلامی ایران و دین مبین اسلام و... دانست و ابراز داشت: باید محتوای تمام کانال‌های ثبت‌نام‌شده بررسی شود تا درنهایت آمار قطعی تعداد کانال‌های مجازی مورد تائید وزارت ارشاد مشخص شود.

 

نظرات (0)