اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

اطلاعات جاسوسی روس‌ها در دست ویکی‌لیکس

نویسنده:

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ هنوز چند ساعت از گزارش اطلاعاتی‌های آمریکا به «باراک اوباما» رئیس‌جمهور این کشور در خصوص دخالت سایبری روس‌ها در انتخابات اخیر نگذشته که جزئیات این گزارش به رسانه‌ها درز کرده است.

جامعه اطلاعاتی آمریکا به اوباما گفته که یک نفر به دستور روس‌ها، اطلاعات مربوط به استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل شخصی را هک کرده و در اختیار ویکی‌لیکس گذاشته است.

آن‌طور که یک مقام آگاه به سی‌ان‌ان گفته، نیروهای امنیتی آمریکا، فردی را که برای روس‌ها کار می‌کرده و ایمیل‌های «هیلاری کلینتون» را به دستور آن‌ها برای ویکی‌لیکس می‌دزدیده را شناسایی کرده‌اند.

فاش شدن ابعاد جدیدی از استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل شخصی در هنگام تصدی پست وزارت خارجه، ضربه‌ای بود که در روزهای آخر منتهی به انتخابات به حیثیت سیاسی وزیر سابق و رقیب آن روزهای ترامپ وارد شد.

همان روزها «جولیان آسانژ» بنیان‌گذار ویکی‌لیکس که این افشاگری را انجام داده بود، با قاطعیت گفت که کمکی از روس‌ها نگرفته است.

هیلاری بارها از این اقدام به‌عنوان یکی از دلایل شکست خود یادکرده است.

منبع سی‌ان‌ان از بخش دیگری از گزارش جامعه اطلاعاتی آمریکا به اوباما هم اطلاع داشته است. در این بخش، سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا ادعا کرده‌اند که فایل ضبط‌شده مکالمه مقامات روس را دارند که نشان می‌دهد از انتخاب ترامپ به‌عنوان جانشین اوباما، خوشحال بوده‌اند.

دونالد ترامپ از ادعاهای ساکنان فعلی کاخ سفید در خصوص روابط گرمش با روس‌ها و حمایت هکرهای مسکو از ریاست‌جمهوری وی، به‌شدت ناراضی است و حتی 2 هفته پیش، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید را به خاطر اشاره صریح به این مطلب، «احمق» خواند.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)