اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

ارائه رایگان بسته‌های ضد باج افزار

نویسنده:

از خطرناک‌ترین باج افزارهایی که اخیراً موجب آلوده شدن میلیون‌ها کاربر در سراسر جهان شده‌اند می‌توان به کریپتولاکر (CryptoLocker)، کوین‌والت (CoinVault) و تسلاکریپت (TeslaCrypt) اشاره کرد. در فضای سایبری استفاده از باج افزارها امری مشهود است و مجرمان سایبری از آنها جهت دریافت پول از کاربران استفاده می‌کنند.
در بسیاری از موارد، قربانیان حاضر شدند که جهت بازگرداندن اطلاعات خود، به مجرمان سایبری مبالغ سنگینی را پرداخت کنند.
یک کارشناس امنیتی به نام جادا سایرس (Jada Cyrus) بسته‌ای را در اختیار کاربران قرار داد که به‌وسیله آن کاربران می‌توانند باج افزارها را در سامانه خود تشخیص دهند و فایل‌های رمزگذاری شده را بازگشایی کنند. این بسته که به «ضد باج افزار» معروف است، به‌صورت آنلاین و رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
جادا سایرس در این خصوص اظهار داشت: «من این بسته را طراحی کردم تا روند پاسخ‌گویی به آسیب‌های باج افزار را برای کاربران آسان کنم. البته برخی از اطلاعات این بسته منسوخ ‌شده است، چرا که امروزه باج افزارها روزبه‌روز در حال تغییر و تحول هستند؛ اما بااین‌وجود، من تمام تلاش خود را می‌کنم تا این بسته را به‌روز شده نگه ‌دارم و بتوانم در جامعه بدافزاری امروز کمکی به کاربران کرده باشم.»
وی ادامه داد: «ازآنجایی‌که بسیاری از شرکت‌های تولید بدافزار به‌وسیله باج افزارها، مبالغ زیادی را دریافت می‌کنند، به‌وسیله این بسته دیگر نیازی به پرداخت هیچگونه هزینه‌ای نیست.»

 

در حال حاضر این بسته توانایی پاسخ به فهرست باج افزارهای زیر را دارد:
1- CoinVault
2- CryptoLocker
3- CryptoLockerDecrypt
4- FBIRansomWare
5- TeslaCrypt
6- TrendMicro
دستور کار این بسته به این صورت است که ابتدا یک نسخه کپی از اطلاعات کاربر را در یک دیسک ذخیره می‌کند، سپس در صورت حمله باج افزاری به سامانه کاربر، به‌سرعت ارتباط آن با شبکه داخلی را قطع می‌کند تا از انتشار باج افزار جلوگیری کند. پس‌ازآن این بسته نوع باج افزار را تشخیص می‌دهد و به کاربر اجازه می‌دهد تا فایل‌های رمزگذاری شده را بازگشایی کند.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)