اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

اجرای مانور پدافندی شرکت ارتباطات زیرساخت

نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ شرکت ارتباطات زیرساخت در «مانور محرم»، پایداری زیرساخت‌های ارتباطی را به‌عنوان شبکه کلیدی کشور در مواقع بحران تست کرد.
در این مانور که با حضور مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه پدافند سایبری کشور بر روی مسیر شبکه MPLS /IP اجرا شد، دو مسیر پوششی برای پشتیبانی مسیر دیتای تهران – مشهد مورداستفاده قرار گرفت که با قطع مسیر اول، ظرفیت دیتای آن مسیر از مسیر پشتیبان اول منتقل شد و با قطع مسیر دوم، ظرفیت مسیر نخست و مسیر پشتیبانی اول از مسیر پشتیبانی دوم که از قبل پیش بینی شده بود، با موفقیت و بدون هیچ‌گونه اختلالی جابجا شد.
در همین حال و همزمان با هفته پدافند غیرعامل، مانور عملیاتی افزایش آمادگی شبکه تلفن همراه در مواقع اضطراری با محوریت اپراتور همراه اول و با مدیریت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در قزوین برگزار شد.
مانور عملیاتی واکنش سریع در شرایط بحرانی با هدف تست زیرساخت‌های ارتباطی کشور و آمادگی واکنش به‌موقع در شرایط اضطراری انجام شد که در این مانور، اپراتور همراه اول ترافیک حدود ۷۰ هزار مشترک خود در منطقه جنوب شهر قزوین و شهر صنعتی الوند را با از مدار خارج کردن تجهیزات سرویس‌دهنده استان قزوین به مشترکین، به استان معین قزوین (آذربایجان شرقی، شهر تبریز) منتقل و از تجهیزات و زیرساخت‌های آن استان جهت سرویس‌دهی کامل به مشترکان مذکور استفاده کرد.
در این عملیات که زمان برآورد قطعی ارتباط ۲۰ دقیقه بود، با برنامه‌ریزی انجام‌شده تمامی اهداف در نظر گرفته‌شده محقق شد؛ همچنین از برنامه‌های دیگر این پروژه، قطع سرویس‌دهی آنتن BTS منطقه دیگری از شهر قزوین بود که با استفاده از کانکس اضطراری و ایجاد بستر انتقال از مسیر مایکروویو انجام شد که این عملیات نیز در کمترین زمان ممکن یعنی کمتر از ۱۰ دقیقه به طول انجامید.
روز یکشنبه، قبل و بعد از عملیات، به‌تمامی مشترکان همراه اول در استان قزوین با ارسال پیامک، موضوع اطلاع‌رسانی و بابت بروز قطع مقطعی ارتباط، عذرخواهی شد.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)