اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد بین الملل سایبربان؛ وبگاه خبری وال استریت ژورنال آمریکا، در خبری به نقل از مقامات امنیتی کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را متهم به انجام موج جدیدی از حملات به مقامات دولت اوباما کرد. این روزنامه آمریکایی قصد دارد تا این حملات را به موضوع دستگیری افراد با ملیت‌های دوگانه در ایران پیوند دهد. طی چند ماه گذشته چندین جاسوس دو ملیتی با پوشش خبرنگار و یا تاجر بین المللی در ایران دستگیر شده اند. در بخش هایی از خبر وال استریت ژورنال آمده است:


«در هفته‌های اخیر، سپاهیان ایرانی، ایمیل‌ها و حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی مقامات دولت اوباما را هک کردند. مقامات آمریکا معتقدند این عملیات با دستگیری تاجر ایرانی- آمریکایی در تهران مرتبط است. سپاه پاسداران، طی سال‌های اخیر، جنگ سایبری روزانه‌ای را علیه مقامات و نهادهای دولتی آمریکایی به راه انداخته است؛ اما مقامات آمریکا، معتقدند که این حجم جدید حملات با دستگیری ماه گذشته سیامک نمازی مرتبط است. وی یکی از مدیران صنعت انرژی و از مشاوران تجاری در دنیا است که تلاش بسیاری را در جهت تقویت روابط اقتصادی و دیپلماتیک ایران و آمریکا انجام داده است.
تعدادی از قانون گذاران آمریکایی نیز در این رابطه خواستار وضع تحریم‌هایی جدید در رابطه با بازداشت شهروندان دو ملیتی در ایران، علیه دولت ایران شدند. حملات سایبری صورت گرفته به آمریکا، نقطه مهمی در روابط خارجی تهران و واشنگتن محسوب می‌شود. رییس‌جمهور اوباما و جان کری، وزیر امور خارجه، به‌تازگی اعلام امیدواری کردند که توافق صورت گرفته بین ایران و آمریکا در زمینه هسته‌ای، سبب گسترش همکاری‌ها میان دو کشور در تمامی زمینه‌ها شود.»

 

 

جیسون رضاییان، جاسوسی آمریکایی بازداشت شده

 

سیامک نمازی، جاسوس بازداشت شده آمریکایی

لازم به ذکر است مقامات آمریکایی در تلاش هستند تا بهانه جدیدی برای بازگشت تحریم‌های ایران پیدا کنند. این بار نیز ادعای حملات سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقامات آمریکایی، دست آویزی جدید برای رسیدن به همان هدف است.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)