اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

آمادگی قرارگاه پدافند سایبری کشور جهت بازگردانی اطلاعات آسیب‌دیده

0 نظر
۱۶:۳۲ - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: درصورتی‌که اطلاعاتی از دستگاه‌ها یا نهادها دچار آسیب شده باشد، قرارگاه پدافند سایبری کشور آمادگی دارد با در اختیار گذاشتن ابزارهایی نسبت به بازگردانی اطلاعات اقدام نماید.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور امشب در بخش خبری 21 با اشاره به حمله سایبری گسترده در سطح جهان گفت: این باج‌گیر از سازمان NSA آمریکا فرار و به‌صورت عمدی بکار گرفته‌شده است.
سردار جلالی تصریح کرد: ازآنجایی‌که توزیع این بدافزار در سراسر جهان حدود 90 کشور را در برگرفته و انتشار چنین بدافزارهایی نیازمند پایگاه‌های انتشار سریع است، این اقدام را متوجه دولت‌ها و دستگاه‌های اطلاعاتی دانست و افزود: با توجه به اینکه در اهداف این حمله سایبری کشور آمریکا قرار ندارد و عمدتاً کشورهای اروپایی و شرقی هستند می‌توان منشأ آن را آمریکا تلقی کرد.
وی در ادامه با توجه به مشخص نبودن میزان رایانه‌هایی که در داخل کشور آلوده به این باج‌افزار شده‌اند افزود: سایت‌های بین‌المللی که این موضوع را دنبال می‌کنند ایران را در رده 15 قرار داده‌اند.
جلالی به استفاده از بروز رسانی‌های مربوط به ویندوز که به‌صورت وصله‌های امنیتی تولیدشده و سیستم‌های امنیتی را تحت کنترل قرار می‌دهد تأکید کرد.
وی همچنین توصیه کرد، رایانه‌های آلوده‌ای که به شبکه متصل هستند را از شبکه جدا کنند و موضوع را به قرارگاه پدافند سایبری و پلیس فتا گزارش کنند.
جلالی در پایان گفت: چنانچه اطلاعاتی از دستگاه‌ها یا نهادها دچار آسیب شده باشد، قرارگاه پدافند سایبری کشور آمادگی دارد با در اختیار گذاشتن ابزارهایی نسبت به بازگردانی اطلاعات اقدام نماید.

 

حملات سایبری گسترده در چندین کشور جهان

 

خبر تکمیلی هک گسترده چندین کشور جهان

 

حملات گسترده سایبری؛ بازتاب رسانه‌ای و نظر تحلیل گران

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).