اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

آماده‌باش در ایران برای مقابله با حمله سایبری جدید

0 نظر
۱۱:۳۶ - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

 

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سید هادی سجادي بابیان اينكه نفوذ اين باج‌افزار به‌سرعت در حال گسترش بوده و نه‌تنها در ايران بلكه براي بسياري از كشورها نيز مشکل‌آفرین شده، گفت: هم‌اكنون مراكز آگاهی‌رسانی و پشتيباني حملات سايبري و مراكز ماهر در كل استان‌ها در حالت آماده‌باش قرار دارند.در اين زمينه به مديران سازمان‌ها اطلاعيه داده‌ايم و از آن‌ها خواسته‌ايم كه نسبت به به‌روزرساني سيستم‌هاي خود اقدام كنند.

مهم‌ترين مسئله اين است كه مديران نسبت به به‌روزرساني نسخه ويندوز سيستم‌هاي كامپيوتري اقدام كنند و بدانند اين مشكل تنها مربوط به يك نوع خاص از ويندوز نبوده و اين حمله سايبري نسخه‌هاي مختلف ويندوز را هدف قرار داده است. همچنين از تمامي مديران سازماني خواسته‌شده كه پورت‌هاي غيرضروري را بسته و از دسترس خارج كنند و اجازه اشتراك‌گذاري فايل‌ها و اطلاعات روي دستگاه‌ها را ندهند.
وي با تأييد اينكه تاكنون بيش از ۲۰۰ سيستم رايانه‌اي در ايران به اين باج‌افزار آلوده‌شده، افزود:«ما به‌شدت در حال كنترل و بررسي شرايط هستيم و علاوه بر سيستم‌هاي پزشكي و سلامت، بخش اطلاعات بسياري از سيستم‌هاي ديگر نيز هدف اين باج‌افزار قرارگرفته است.كاربران و مديران شبكه‌ها بايد از فايل‌هاي مهم و حساس بك آپ (فايل پشتيبان) بگيرند و فايل‌هاي مشكوك و ناآشنا را باز نكنند.»

امروز هم حمله مي‌شود
يك كارشناس امنيتي در انگليس پيش‌بيني كرد كه يك حمله بزرگ سايبري امروز دوشنبه رخ خواهد داد. روزنامه ساندي تلگراف اين هشدار را منتشر و اعلام كرده است اين حمله احتمالاً از حمله‌هاي قبلي بزرگ‌تر خواهد بود. همچنين يك پژوهشگر امنيت سايبري در انگليس در توييتي گزارش كرد كه تا‌كنون ۳۶ هزار نوع مختلف از اين باج‌افزار را در اينترنت شناسايي كرده است.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).