اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ سرهنگ علی نیک‌نفس گفت: ضریب نفوذ موبایل در کشور در حدود ۱٫۲ برابر شده و طبق آمار در شهریورماه سال 95 آمار کاربران تلفن‌های هوشمند در کشور ۱٫۵ برابر افزایش‌یافته است. وی ادامه داد: توسعه استفاده از ابزارهای هوشمند علاوه بر فرصت‌های ایجادشده آسیب‌های زیادی را برای شهروندان ایجاد کرده است. سرهنگ نیک‌نفس اظهار کرد: زمانی که هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاق افتاد بیشترین پرونده‌های جرم اقتصادی در کشور رخ داد و از آن به بعد نیز حرکت تصاعدی داشته است.

وی اضافه کرد: در سال ۱۳۹۲ در کشور ۲۶۰ میلیون کارت‌بانکی در دست مردم داشتیم که این رقم در اواسط سال جاری به ۳۴۰ میلیون کارت‌بانکی به دست مردم رسیده است. رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری فتا ناجا افزود: در شش‌ماهه نخست سال ۱۳۹۳ بیش از سه میلیارد تراکنش در کشور اتفاق افتاد که در سال جاری این رقم به چهار میلیارد و ۷۹۰ میلیون تراکنش افزایش‌یافته است. وی ادامه داد: ۶۲ درصد جرائم رسیدگی شده در کشور توسط پلیس فتا انجام‌یافته که بیشتر آن‌ها در زمینه جرائم غیرمجاز مالی بوده است.
سرهنگ نیک‌نفس اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال آینده با جهش جرائم حریم خصوصی مواجه شویم که این به دلیل نبود آگاهی مردم در خصوص استفاده از فضای مجازی و گوشی‌های هوشمند است. وی با اشاره به اینکه مهاجرت مجرمان از فضای فیزیکی به فضای مجازی در حال انجام است، گفت: در سال جاری نسبت به ۹ ماه گذشته افزایش ۷۳ درصدی در حوزه جرائم شاهد بودیم. رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری فتا ناجا افزود: نزدیک به ۵۰ میلیون ثبت‌نام در تلگرام از ایران رخ‌داده که از این تعداد در حدود ۲۷ میلیون کاربر به‌صورت روزانه فعال هستند.
وی اضافه کرد: از یک هزار و ۶۰۰ پرونده تشکیل‌شده در پلیس فتا به‌صورت تصادفی انتخاب و بررسی شد که در ۸۳ درصد آن‌ها فرد قربانی به‌صورت مستقیم در آن نقش داشته و به‌سادگی فریب‌خورده و یا اصول ایمنی را در این فضا رعایت نکرده است.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)